22. února 2017 11:49

Zklamání! Nový iPhone 8 bude slaboch. Má mít jen průměrný výkon a přitom spoustu nových funkcí

Nový únik prozradil hardwarovou výbavu nejočekávanějšího telefonu roku.

Nový únik informací od magazínu TrendForce potvrdil většinu vlastností nového iPhonu 8 a navrch přidal taky jeho konkrétní technické parametry. A ty jsou ve srovnání s konkurencí celkem průměrné.

Telefon bude mít 3 GB RAM a nový procesor, který by měl znamenat zhruba stejný výkonnostní skok, jako předchozí generace iPhonu. Bude se dodávat s kapacitou 64 a 256 GB. Hardwarové parametry tak budou odpovídat průměru, který dnes platí mezi špičkovými modely konkurence.

Jelikož report potrvrdil, že bude mít iPhone taky 3D senzor s pokročilými možnostmi odemknutí telefonu pomocí tváře a taky rozšířenou realitou, bude výkon opravdu potřebovat. Snad se bude moci spolehnout na tradičně výbornou optimalizaci iOS, kterou byly iPhony vždy ve výhodě proti telefonům s konkurenčním Androidem.

Zpráva taky potvrdila 5,8 palcový OLED displej přes celé čelo telefonu se čtečkou otisků zabudovanou pod displejem. Podle posledních informací má jít dokonce o celý spodní funkční pruh.

Displej však nebude zahnutý na okrajích, jak se původně předpokládalo - tato varianta totiž neprošla testy odolnosti a nejevila se jako příliš praktická. Poměr stran displeje bude překračovat 2:1, bude tedy super-širokoúhlý. Celkové rozměry telefonu přitom zůstanou prakticky stejné jako u stávající standardní varianty iPhonu, jak ukazuje technický nákres magazínu.

Co říkáte na průměrnou hardwarovou výbavu chystaného iPhonu?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný