13. února 2020 12:11

Nová vlajková loď od Xiaomi nabídne extrémně rychlý systém nabíjení

Bezdrátové nabíjení vstupuje do nové etapy.

Čínský dravec Xiaomi vždy uměl zatopit zavedeným výrobcům výborným poměrem výkon vs. cena. Jeho nová vlajková řada Mi 10 nabídne vše, co dnes určuje trendy, ale přidá ještě vlastní bonus navíc – superrychlé bezdrátové nabíjení.

Vše odstartovala oblíbenost rychlých displejů u telefonů OnePlus a když právě představená řada Galaxy S20 od Samsungu přišla s obnovovací frekvencí 120Hz, bylo jasné, že tato vlastnost už je dneska na špičce nutností. Nové Xiaomi sice nabídne "pouze" 90 Hz oproti standardním 60 Hz, ale jeho AMOLED bude mít parádní kontrast HDR10+ se svítivostí až 1120 nitů a 180Hz odezvu na dotyk.

Takřka neuvěřitelně se však jeví údaj o výkonech nabíjení. Úctyhodnou hodnotu 50 W pro drátové trumfuje 30 W pro bezdrátové, což je rekordní hodnota, kterou zatím nenabídl nikdo a je rychlejší než klasické drátové rychlonabíjení u mnoha jiných značek.

Až reálné testy ukážou, zda se telefon bude schopný bezdrátově nabíjet takovým výkonem po delší dobu nebo se jedná jen o velice krátkodobý špičkový výkon. Při takové rychlosti by se totiž zařízení podle všeho mělo značně zahřívat stejně jako nabíjecí podložka.

Bonusem je pak ještě reverzní bezdrátové nabíjení s velice pěkným výkonem 10 W, které může posloužit třeba na půjčení šťávy kamarádovu telefonu nebo praktické nabíjení krabičky pro bezdrátové špunty.

Podle uniklých fotek by měla mít baterie základního modelu kapacitu 4400 mAh. Větší a vybavenější varianta Pro pak jistě nabídne ještě více. U něho se hovoří o displeji 120 Hz, drátovém nabíjení s brutální rychlostí 65 W nebo hlavním foťáku s rozlišením 108 Mpx, tedy stejně jako u Samsungu Galaxy S20 Ultra.

Co říkáte na brutální parametry nabíjení u nového Xiaomi?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný