15. srpna 2019 10:52

WhatsApp má parádní novou funkci, díky které už vám nikdo nebude číst zprávy

Už žádné šmejdění cizími konverzacemi.

Populární WhatsApp se chystá už brzy naplno spustit samostatné zamykání aplikace pomocí otisku prstu, která se postará o to, aby se vám nikdo nedostal do zpráv, ani když máte odemknutý telefon. K funkci už mají nějaký čas přístup uživatelé betaverze aplikace na iOS, nově funguje také v nejnovější betaverzi na systému Android. Jak funguje?

V menu nastavení aplikace pod položkou Soukromí najdete novou možnost Otisk prstu jako typ zámku. Když ji zapnete, nedostanete se bez přiložení prstu k žádné ze svých konverzací ani do aplikace samotné, výjimkou je přijímání hovorů. Vypnout můžete taky náhledy příchozích zpráv v notifikační liště pro další posílení soukromí.

Velice užitečná je taky nová možnost nastavit automatické zamykání WhatsAppu po nějaké době. Zatím jsou k dipozici pouze tyto možnosti – okamžitě, po uplynutí 1 minuty a 30 minut. Hodí se v případě, kdy necháte telefon jen chvilku bez dozoru a chcete si být opravdu jistí, že vám nikdo mezitím neprojede soukromé konverzace.

Pokud si chcete pohlídat soukromí na svém Android telefonu už teď, zkuste se přihlásit do programu testování WhatsApp, který vám dá možnost aktualizovat aplikaci na nejnovější betaverzi.

Stalo se vám někdy, že vám někdo projížděl soukromé konverzace? Vítáte příchod nového způsobu zamčení?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný