18. října 2018 13:13

Tahle nová vychytávka vám pomůže soustředit se v kanceláři nebo v učebně. Jak funguje?

Vypadá možná strašidelně, ale pomůže vám se zkoncentrovat.

Sdílíte kancelář s ostatními a bývá tam často tak rušno, že máte problém se soustředit a něco pořádného udělat? Pak je tady pro vás nová vychytávka od Panasonic. Jmenuje se Wear Space.

Jedná se vlastně o takové odlehčené hi-tech stínítko, které o 60 procent omezí vaše periferní vidění, takže se budete soustředit pouze na obrazovku, knihu či učebnici před vámi. Součástí jsou taky bezdrátová Bluetooth sluchátka s funkcí potlačení hluku, takže vás nebudou rušit ani zvuky. Můžete si pustit jak hudbu, tak nechat pracovat jenom odhlučnění a filtrovat tak hlas vašeho vtipkujícího šéfa, kterému se stejně smějou jen patolízalové.

Zařízení se nabíjí skrze USB a při zapnutém odhlučnění a střední hlasitosti vydrží zhruba 20 hodin. Wear Space zatím není volně v prodeji, ale jeho prototypy už byly představeny na veletrzích. Momentálně Panasonic testuje zájem lidí skrze japonskou crowdfundingovou stránku GreenFunding.

Stínítko na hlavě má zlepšit jak pocit soukromého prostoru, tak dát ostatním signál, že nechcete být rušeni. "Každý chce být někdy mezi kolegy sám a soustředit se," vysvětlil Kanw Hwayoung z vývojářského týmu.

Nasazené na hlavě každopádně dost připomíná křidélka, která nosí postavy z dystopického seriálu Příběh služebnice, kde pomáhají udržovat pocit nesvobody a izolace. V současné kultuře, která se soustředí na kancelářskou produktivitu, by ale podobné vychytávky mohly slavit úspěch.

Co myslíte?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný