17. ledna 2018 14:54

Konec speciálních herních notebooků! Tahle mašina od Razeru umí proměnit telefon v herní dělo

Něco jako Nintendo Switch, akorát ještě praktičtější.

Výkon mobilů raketově roste, a tak není divu, že už si výrobci troufají i na hodně odvážná řešení. Třeba herní specialista Razer nedávno uvedl svůj nabušený Razer Phone, který kromě brutálního výkonu nabízí třeba taky 120Hz obnovovací frekvenci displeje. A ten teď dostal opravdu zajímavou vychytávku.

Jmenuje se Razer Linda a jde vlastně o speciální dokovací stanici v podobě notebooku. Má tedy 13,3 palcový displej s rozlišením 2560 x 1440 pixelu, klasickou a navíc barevně podsvětlenou klávesnici a taky baterii, která dodá celému systému šťávu a dobije i telefon.

Právě telefon totiž při vsunutí do notebooku pohání celé zařízení a navíc slouží jako druhý dotykový displej s možností zobrazovat speciální menu a nabídky her – může na něm být třeba mapa, výběr zbraní nebo speciálních pohybů.

Můžete namítnout, že mobil s momentálně nejvýkonnějším mobilním čipem Snapdragon 835 a 8GB RAM stačí jen na omezenou škálu her, navíc jenom ty, které běží na Androidu. Je to sice pravda, ale takové hry už jsou dnes srovnatelné třeba s herní konzolí Nintendo Switch, která je podobně jako Linda přenosná s možností dokování.

Razer si však připravil další specialitu. Linda má totiž umět i ty nejnáročnější hry současnosti díky podpoře streamovacích herních služeb jako Nvidia Now. Veškeré výpočty se odehrají na vzdálených serverech – stačí rychlé a stabilní připojení k internetu a můžete hrát ty nejnáročnější tituly současnosti s nejvyšším grafickým nastavením.

Oproti konzolím je navíc notebook praktičtější, když si potřebujete vyřídit pracovní maily, surfovat na internetu nebo projíždět Facebook – podobně funguje třeba i dokovací stanice DeX pro telefony Samsung Galaxy, ke které však ještě potřebujete monitor, klávesnici a myš.

Razer Linda je zatím pouze prototyp, ale pokud o něj bude zájem, mohl by být k dispozici ještě během letošního roku. Rozhodující tak bude hlavně cena. Už samotný telefon totiž vyjde v přepočtu na 25 tisíc Kč.

Zaujal vás koncept herního notebooku, který má jako srdce telefon?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný