13. června 2018 13:00

Krásná youtuberka testuje svůj nový plamenomet. Jak je s ním spokojená?

První lidé dostali pekelnou hračku od Elona Muska a internet se hned začíná plnit plameny.

Elon Musk tentokrát splnil slib, tedy jen částečně. Netýká se to však jeho hlavního projektu, automobilky Tesla, která momentálně masivně propouští. Před několika měsící totiž prohlásil, že chce prodávat plamenomety a nedlouho poté už měl 20 tisíc předobjednávek. Prvních tisíc zákazníků teď obdrželo svoje hračky s logem Boring Company.

Jmenují se Not-A-Flamethrower, což má zřejmě uklidňovat, že i přestože z nich šlehají plameny, nejsou zase tak nebezpečné. Mezi skupinou vyvolených byla i hvězdná youtuberka Justine Ezarik neboli iJustine, která (ne)plamenomet otestovala na zahradě svého domu.

"Šílený. Tohle fakt nemůžete použít uvnitř," byl její první komentář poté, co vyšlehly plameny. A zbytek týmu s ní musel souhlasit. Ujetá hračka vzbuzuje obavy taky u amerických zákonodárců. V Kalifornii už vymýšlejí způsob, jak ji zakázat z obavy před zvýšeným rizikem požárů v tamní vyprahlé krajině.

Problematické bude taky dopravit zbylých zhruba 19 tisíc plamenometů k zákazníkům. Přepravní společnosti totiž odmítají přepravovat cokoli s vysokým obsahem propan-butanu. (Ne)plamenomet se dodává s jednou náplní, která se připevňuje do jeho horní části.

Nebyl by to Elon Musk, kdyby nenabíral zpoždění, protože původně se měly začít rozesílat už začátkem června. Uvidíme, jak jeho plamenná epizoda dopadne.

Líbí se vám tyhle hrátky s ohněm?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný