11. dubna 2019 14:23

Dokonalá auta v reklamách jsou často falešná. Jejich roli hraje tenhle chytrý podvozek

Další důvod, proč nevěřit reklamám.

Jmenuje se The Blackbird (Kos) a jedná se o speciální vozidlo, které se v reklamě umí díky speciálním efektům převléct za jakékoli auto. Výhodou je daleko snadnější natáčení a taky efektnější výsledek.

Uprostřed konstrukce temného dvojníka na čtyřech kolech najdete speciální 360 stupňový systém kamer, který natáčí okolní dění. Trikový software pak dokáže jednodušším způsobem promítnout na digitální auto realistické odlesky. Přesnější by bylo slovo ultrarealistické, jelikož takové umělé odlesky jsou vlastně dokonalejší než ve skutečnosti.

Navíc odpadá nutnost auto neustále leštit a hledat ten nejideálnější záběr. Reklamu navíc můžete točit bez použití skutečného auta, pokud je ještě ve vývoji a chcete utajit jeho podobu nebo prostě pokud ani skutečné auto není k dispozici. Pomocí CGI můžete třeba okamžitě měnit jeho barvu, sílu odlesků a mnoho dalších parametrů.

Až příště uvidíte reklamu na nějaký nový model auta, lépe pochopíte, proč vám auto přijde až neskutečně dokonalé. Za vším hledej Kosa!

Tušili jste, že mívají auta v reklamách černého dvojníka?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný