22. dubna 2021 16:40

Osobní klimatizace, kterou si strčíte pod tričko, dostala vylepšenou verzi

Nový osobní ochlazovač by měl být výkonnější a praktičtější.

Před dvěma lety jsme psali o šikovné klimatizaci pod tričko, co umí snížit teplotu blízko těla až o 13 stupňů. Sony právě představila její druhou generaci s názvem Reon Pocket 2. Řeší některé slabiny původní verze a přináší dvojnásobný výkon.

Lepší chlazení je výsledkem vylepšené architektury, účinnější baterie a taky změnou povrchu jednotky na místě, kde doléhá na tělo – nově je nerezová, takže lépe odvádí teplo. Komu kontakt s kovem vadí, bude dodáván i silikonový nástavec. Tělo přístroje je taky lépe odolné proti potu, takže ho lze používat i při lehké fyzické aktivitě.

První generace šla používat pouze se speciálními tričky se zabudovanou kapsičkou, nový Reon Pocket půjde zavěsit na záda pod jakékoli oblečení díky dodávanému řemínku na krk.

Ovládá se skrze mobilní aplikaci pro Android i iOS, váží 92 gramů a 3 350mAh baterie se dobíjí přes USB-C, buď rychleji přímo ze sítě, ale lze i z počítače či powerbanky. Při maximálním chladicím výkonu, který však nejede nepřetržitě, vydrží 3 hodiny, při střední úrovni zhruba 15 hodin a v úsporném režimu až 20 hodin.

V Japonsku už je v prodeji za cenu v přepočtu zhruba 3 000 Kč.

Dává vám klimatizace pod tričko smysl?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný