9. října 2018 16:24

Šéf Sony konečně promluvil o novém PlayStationu. Co nás čeká?

Nástupce nejprodávanější videoherní konzole současnosti už je oficiálně na cestě.

Konzole PlayStation 4 znamená pro Sony opravdu ultimátní triumf, vždyt se jí prodalo už přes 80 milionů kusů a suverénně porazila svého největšího konkurenta, Xbox One od Microsoftu (podle odhadů zhruba 40 milionů). Šéf Sony Keničiro Yošida však v rozhovoru s magazínem Financial Times konečně prohlásil, že nastal čas na nástupce: "Potřebujeme hardware nové generace."

Kvůli stále skvělým prodejům PS4 odpovídali dosud zástupci Sony na otázky po nové konzoli hodně vyhýbavě. Z rozhovoru však vyplývá několik věcí. Co se týče výkonu, nečeká nás žádný obří skok, ale spíše postupný vývoj k plnohodnotnému hraní ve 4K při 60fps, což zní i tak velice slibně. Dočkáme se dnes tolik skloňovaného ray tracingu?

Sony stále vkládá velké naděje do VR, obzvláště když nové PlayStation bude teoreticky schopné vykreslit pro každé oko dvojnásobné rozlišení. Právě nekvalitní grafika zatím brzdí potenciál virtuální reality.

Dalšího rozvoje by se mělo dočkat taky herní streamování ve službě PlayStation Now. Na trzích, kde je dostatečně kvalitní připojení, bychom se taky mohli dočkat speciální levnější verze konzole pro cloudové hraní.

Hladinu rozvířil také patent, v němž se píše o emulaci starších her na novém systému. To by nahrávalo verzi, že bychom se u nové konzole mohli dočkat i zpětné kompatibility.

Tipnete si, kdy se nové PlayStation dostane k hráčům?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný