29. května 2019 13:11

Šéf Huawei přiznal, že je fanouškem Applu a používá iPhone. Jak popsal Trumpa?

Šéf Huawei promluvil o americké blokádě.

Americká vláda v čele s Donaldem Trumpem uvalila embargo na čínský Huawei. Tím ho odstavila od velké části služeb a technologií používaných v jeho telefonech i všech dalších produktech. K situaci už se zajímavým způsobem vyjádřil její zakladatel a šéf Ren Zhengfei.

V rozhovoru pro magazín Bloomberg vyjádřil nesouhlas s tím, aby se blokáda dále vyhrocovala odvetou z čínské strany. Žádná z firem by podle něho neměla nést odpovědnost za jednání své vlády, jelikož politika a podnikání jsou podle něho dvě rozdílné věci. Nedostal se přitom ke státní podpoře firem, která se v komunistické Číně praktikuje.

Zhengfei zdůraznil, že bude protestovat proti jakékoliv čínské odvětě proti Applu, který drtivou většinu svých produktů vyrábí právě v Číně. "Apple je můj učitel, je nad námi. Proč bych coby žák měl jít proti svému učiteli? To nikdy neudělám," řekl Bloombergu. Svou náklonnost k americké značce stvrdil tím, že on a jeho rodina produkty s nakousnutým jablkem používá (zřejmě po boku produktů Huawei?).

Velké kritiky se dočkal americký prezident Trump. "Když čtu jeho tweety, připadají mi směšné. Jsou totiž velmi rozporuplné," pustil se do vyjadřovací rozevlátosti Trumpa na Twitteru a poznamenal, že jeho způsob komunikace z něho mistra dohody nedělá. Sám se s ním rozhodně sejít nechce a kdyby mu Trump volal, telefon by mu nezvedl.

Překvapila vás slova šéfa Huawei?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný