7. února 2019 10:56

Mobilní revoluce! Samsung přestěhuje selfie kameru do přibaleného pera. Co všechno má umět?

Tohle napadlo málokoho, přitom jde o velice zajímavé řešení.

Samsung už delší dobu pracuje na opravdu zajímavé inovaci. Chce přesunout jeden z foťáků do stylusu, který je součástí jeho řady telefonů Samsung Galaxy Note. Toto řešení by navíc umožnilo přijít s "delší optikou", tedy s regulovatelným optickým zoomem, jak ukazuje nákres patentu zveřejněný na stránkách Patently Mobile.

Na příchod takového řešení už se Samsung připravil v aktuální generaci Note 9. V ní je totiž stylus vybaven technologií bluetooth a vylepšena byla také jeho vnitřní baterie, která se dobíjí jednoduše při vložení pera dovnitř telefonu.

Právě problém s řešením selfie kamery zaměstnává poslední dobou všechny výrobce, kteří chtějí pokrýt celé čelo telefonu displejem. Někteří ji umísťují do výřezu, jiní do okrouhlého otvoru, jiní volí vysouvací mechanismus. Zcela samostatný foťák ve stylusu se však jeví jako ještě zajímavější způsob.

Foťák ve stylusu umožňuje větší flexibilitu ve focení. Obraz z ní by se vysílal na displej telefonu a každá pořízená fotka by hned pomocí bluetooth putovala do jeho paměti. Je jasné, že malá baterie by vystačila na krátké focení a pak by musela putovat zpátky k dobití.

Někteří uživatelé podotýkají, že takové focení je poněkud krkolomné kvůli používání obou rukou – v jedné telefon s náhledem a v druhé pero. Jenže v telefonu by stačilo zkontrolovat správné zarámování fotky a pak už zbývá se soustředit na malou optiku v peru, na jehož boku taky mačkáte spoušť pro pořízení snímku.

Co říkáte na zajímavé řešení Samsungu?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný