28. června 2019 13:41

Samsung zuří, že Apple prodal málo iPhonů. Proč po něm bude žádat pokutu?

Applu se nedaří. A trápí to kupodivu jeho největšího rivala.

Applu se nedaří prodávat dostatek iPhonů a podle ostré reakce se zdá, že nejvíce to mrzí Samsung. Má totiž s Applem uzavřenou smlouvu na minimální odběr OLED panelů, kterou však výrobce iPhonů nebyl schopen naplnit.

Je dobře známým faktem, že OLED displeje do iPhonů vyrábí právě Samsung. V roce 2017 jich dodal svému největšímu konkurentovi 50 milionů a v tom uplynulém mělo jít o čtyřnásobek. Samsung se dokonce kvůli tomu chystal vybudovat novou továrnu. Jenže iPhony se nakonec neprodávají zdaleka tak dobře, jak si Apple maloval.

Americký výrobce v uplynulém roce neustále snižoval požadavky na odběr, až se dostal za minimální domluvenou hranici. Samsung se proto rozhodl, že bude uplatňovat zaplacení smluvní pokuty ve výši až několik stovek milionů dolarů.

Korejský gigant je však připraven vyjednávat o kompromisním řešení, kdyby od něho začal Apple odebírat displeje do tabletů či notebooků. Jenže Apple mezitím investoval do dalšího velkého výrobce OLED panelů LG. Ten sice dominuje na poli televizí, ale menší displeje zatím nebyl schopen dodávat v patřičném objemu a kvalitě.

Domluví se nakonec Apple a Samsung?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný