10. února 2020 15:06

Režisér Thora po oscarové výhře kritizoval klávesnice od Applu

Populární MacBooky nemají na růžích ustláno.

Slavný hollywoodský filmař Taika Waititi se pustil do firmy Apple hned poté, co vyhrál Oscara za scénář k filmu Králíček Jojo. Tvůrce, který režíroval kromě oceněného snímku třeba taky filmy jako Thor: Ragnarok nebo Co děláme v temnotách, si postěžoval na klávesnice nových MacBooků.

"Apple ty klávesnice musí předělat. Nedá se ne nich psát a časem se to jenom zhoršuje. Nutí mě to vrátit se k PCčkům. Klávesnice by měla dávat odezvu, mít zdvih, prostě reagovat na vaše prsty," posteskl si Waititi, který klávesnici jistě hojně používá nejen jako scenárista, ale taky coby režisér, producent či herec.

Mluvil o tzv. butterfly keyboards, tedy klávesnicích s motýlkovým mechanismem, které používá Apple u všech druhů přenosných MacBooků posledních pět let, a přestože už vydal několik generací, kdy se je snažil vylepšit, zůstávají problematické.

Kvůli extrémně nízkému zdvihu se na nich špatně píše, přesto jsou hlučné a hlavně poruchové. Apple proto musel zavést systém výměny těchto klávesnic zdarma, aby se vyhnul ještě větší kritice.

Nejnovější šestnáctipalcový MacBook Pro už motýlkovou klávesnici opustil a dodává se s klasickou konstrukcí, jakou v různých obměnách používá většina ostatních výrobců. Očekává se, že k podobnému kroku sáhne Apple u všech nastávajících MacBooků.

Souhlasíte se slavným filmařem?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný