15. března 2019 15:17

Mobily s revolučním foťákem jdou konečně do prodeje. Podívejte se, co přesně zvládnou

Mobily už brzy získají velký optický zoom. Jaké budou pořizovat fotky?

Už mnohokrát se o nich mluvilo, ale až teď se dostanou do sériově vyráběných telefonů. Řeč je o mobilních foťácích fungujících na principu periskopu, které umoží dostat dlouhou optiku s možností 10x přiblížení i do malého těla telefonů.

Systém čoček, které využívají zrcadlo a jsou v telefonu rozloženy podélně, dostane nový Huawei P30 Pro a taky Oppo Reno. Právě čínský výrobce Oppo tuto technologii před několika lety poprvé představil světu.

Oba výrobci své telefony teprve oficiálně představí, navíc v případě modelu od Huawei se dá očekávat i česká distribuce. Ale už teď internetem kolují ukázkové fotky z propagačních materiálů, které ukazují, co oba foťáky svedou.

Huawei představuje sílu své zoomovací optiky na snímcích z koncertu britské skupiny Blue. Obtížné světelné podmínky a pohybující se zpěváci znamenají velkou výzvu. Maximálně přiblížené fotky proto nejsou úplně ostré a mají značný šum. Alespoň však působí autenticky, protože je jasné, že takový objektiv musí mít výrazně nižší světelnost.

Oppo šlo druhou cestou. Vybralo naopak ideální podmínky, tedy denní světlo a statické objekty, při kterých si zoom vede nejlépe.

Otázkou zůstává, nakolik jsou prezentované fotky stoprocentně autentické. To naplno předvedou až nezávislé testy.

Co říkáte na fotky? Přesvědčily vás, že periskopový zoom je budoucností mobilního focení?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný