26. srpna 2016 15:16

REVOLUCE! Z iPhonu zmizí tohle důležité tlačítko. Jak bez něj bude fungovat?

Tak tomu tedy říkáme revoluce.

Několik prestižních techologických portálů včetně magazínu Bloomberg zveřejnilo zprávu, že na příští rok chystá Apple skutečnou radikální změnu designu svých telefonů. Osmá generace iPhonu totiž nebude mít ikonické tlačítko HOME pod displejem, které slouží taky jako čtečka otisků prstů.

"Na příští rok chystá Apple skutečně velký redesign. Jeho největším dopadem bude konec tlačítka HOME," uvedl zdroj zevnitř firmy. Potvrzuje to spekulace, že iPhone 8 bude mít celou přední stranu jako displej. Už dříve totiž unikly informace, že dodavatelé chystají po stranách zahnutý displej, tedy podobný jako mají špičkové telefony Samsung. Ten by měl mít technologii OLED a mluví se i o tom, že má firma technologii, jak číst otisky prstů skrze displej, takže tlačítko HOME by se podle momentální potřeby simulovalo na displeji.

Už zanedlouho se představí letošní sedmá generace iPhonů, která se ponese ve znamení menších vylepšení. Měla by mít nově rychlé a bezdrátové dobíjení, odolnost vůči vodě, tlakově citlivé tlačítko HOME a bohužel taky přijde o audio jack.

Co myslíte, dočkáme od Apple po dlouhé době opravdu výrazné inovace?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný