23. srpna 2016 16:04

APPLE už nepokrytě kopíruje Samsung. Displej příštího iPhonu bude zahnutý po obou stranách

Snad nepoběží příští iPhone na Androidu.

Začíná být čím dál jasnější, že letošní řada iPhone 7 bude spíš takovou přípravou na tu, kterou Apple uvede příští rok k příležitosti desáté výročí uvedení svého prvního revolučního chytrého telefonu.

Velkými světovými tech magazíny se teď prohnala zajímavá zpráva, pocházející přímo od dodavatelů firmy Apple. Osmá generace iPhonů má přijít rovnou ve třech verzích - standardní s displejem 4,7 palce, větší velikosti 5,5 palce a pak prémiový model, který bude mít po obou stranách zahnutý 5,8 palcový OLED displej! Ano, stejně zahnutý jako to mají už delší čas vlajkové modely největšího konkurenta Samsungu.

Už v září se však na trh podívá sedmá generace - ta má jako novinky představit rychlé a bazdrátové dobíjení nebo certifikovanou odolnost proti vodě. Všechno to jsou přitom vlastnosti, kterými už oplývají právě telefony od Samsungu.

Apple navíc chystá dvojitý foťák u modelu Plus (ten už má ale např. LG nebo Huawei), tlakově citlivé tlačítko Home a odstraní taky 3,5 mm audio jack - což je kontroverzní krok, k němuž se zatím jiný výrobce neodhodlal. Apple si tím chce podle analytiků odbít negativní publicitu už letos, aby příští rok mohla představit výroční iPhony rovněž bez audio jacku, ale taky bez kontroverzních ohlasů.

Co myslíte, dokáže Apple zahnutý displej vylepšit a prodat ho jako svoji inovaci?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný