19. června 2017 14:20

Odhalení: Samsungu utekly skutečné díly Galaxy Note 8. Čeká nás něco opravdu bombového?

Dočkáme se opravdu dokonalého telefonu pro pokročilé uživatele?

Samsung opravdu tvrdě bojuje o každého zákazníka. Ohrožuje ho nejenom uvedení nového iPhonu 8 od jeho odvěkého rivala, ale zejména dravé hordy cenově agresivních čínských značek, kterým se daří být s každým dalším modelem blíže naprosté špičce.

Opravdu velké ambice Samsung tradičně v kládá do svého manažerského modelu Note, jehož osmou verzi představí už v září na veletrhu IFA v Berlíně. A teď unikla první fotka čelního panelu, který v mnohém připomíná stávající vlajkovou loď Galaxy S8 Plus, akorát je ještě větší a protáhlejší - displej totiž bude mít gigantickou úhlopříčku 6,3 palců, přičemž tělo bude jen nepatrně větší. Zda bude čtečka otisků prstů zabudovaná pod ním nebo zůstane na zádech stále není jasné.

Co se týče hardwaru, zůstane čip Snapdragon 835 nebo Exynos 8895, naroste však RAM, a to ze 4GB na 6GB. Stejně tak se dočkáme poprvé u vlajkového Samsungu dvojité čočky fotoaparátu a samozřejmě taky vylepšeného pera S Pen. To má kromě nových funkcí umět taky přenášet zvuk, takže když bude zasunuté v telefonu, bude sloužit jako reproduktor a umožní stereo poslech. Samsung už má techologii delší dobu patentovanou.

Unikl také údajně první oficiální render telefonu, ale většina internetových zdrojů je k němu skeptická. Každopádně tady je:

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný