22. ledna 2020 13:34

První fotky Xboxu Series X odhalily, jaké bude mít porty

Pravost snímků lze těžko zpochybňovat.

Na sociální sítě unikly první skutečné fotky nového Xboxu Series X. Ukazují nově také jeho zadní stranu s nabídkou portů, která dosud zůstávala záhadnou, jelikož dosud nebyla součástí oficiální prezentace ani trailerů.

Pravost snímků mezitím potvrdil známý insider Brad Sams. A jelikož na fotce nebylo zakryto sériové číslo, podařilo se konzoli dokonce úspěšně zaregistrovat na stránkách Microsoftu, kde se zobrazila jako "Non-specific" zařízení.

Nejzajímavější je fotka zadní strany, která se neliší od uniklých nákresů. V nabídce portů tak najdeme napájecí zdířku, síťový ethernet, HDMI výstup a digitální audio výstup S/PDIF. Nechybí ani 2x USB-A, které doplňují jeden USB-A na přední straně. Microsoft tedy zvolil konzervativní řešení místo moderního USB-C, a to kvůli zpětné kompatibilitě.

Zaujme taky záhadný podlouhlý port, který bude s nejvyšší pravděpodobností port pro komunikaci s diagnostickým zařízením, protože se jedná o prototyp. Oproti aktuálnímu Xboxu taky chybí HDMI vstup, kterým chtěl Xbox One nabídnout televizní funkce a možnost přepínat mezi obrazovými vstupy přímo skrze konzoli; ale moc se neujala.

Nechybí samozřejmě ani velké vstupy pro chlazení, které už byly k vidění i na horní straně nového Xboxu. Právě chlazení je jistě největším důvodem, proč sáhl Microsoft k poněkud nezvyklému tvaru.

Co říkáte na první skutečné fotky konzole?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný