26. ledna 2021 11:08

Nové Nerf pistole umějí střílet za roh. Využívají k tomu speciální mechanismus

Velice zajímavý trik, jehož účinnost však nebude taková, jak výrobce tvrdí.

Výrobce populárních hracích pistolí Nerf má v rukávu nový trik. Trojici nových blasterů Rival Curve, které umějí střílet i na cíl, který je za rohem nebo jinou překážkou. Připomíná tak třeba zbraně s naváděnými náboji ze hry Cyberpunk 2077 nebo kulky se zahnutou trajektorií z filmu Wanted.

Za vším stojí speciálně nastavitelná hlaveň, která umožňuje otočením nasměrovat zakřivení střely doprava, doleva, nahoru pro delší dostřel nebo dolů, pro přelobování krytu. To vše je možné díky nízké hmostnosti pěnových nábojů, kombinaci zahnutí hlavně a rotace, kterou dodá projektilům.

Pochybujeme, že míra zakřivění střel bude taková, jakou ukazují prezentační animace, ale přesto se jedná o podobnou techniku, kterou už používají airsoftové zbraně a Hasbro ji u vybraných Nerf pistolí uvedl v roce 2015. Takzvaný Magnus efekt totiž míčkům při vystřelení dává zpětnou rotaci, díky které lépe plavou ve vzduchu a drží si delší dobu přímou trajektorii.

Právě zmíněný Magnus efekt už využívali střelci z Nerf pistolí pro zakřivení střel tím, že natočili zbraň. Nová trojice pistolí však má nastavení zakřivení zabudované přimo v otočné koncovce hlavně. Jedná se o pistole s různou technikou nabíjení i rychlostí střely – Flex se zásobníkem na 5, Sideswipe na 12 nebo Helix na 20 kuliček.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný