18. září 2018 11:56

Nové iPhony zadupaly svým výkonem do země ty nejlepší Androidy. Sledujte výsledky testů!

Nelze pochybovat, které telefony jsou momentálně nejrychlejší.

Boj o nejvýkonnější telefon současnosti má jednoznačného vítěze. Nejsilnější telefony s Androidem se v něm už nějaký čas snaží v testu Antutu překonat bájnou hranici 300 tisíc bodů, ale teď přišel iPhone XS a vyšvihl se rovnou na 363 tisíc.

Za vším stojí nový čipset A12, který může být až o 20 procent rychlejší než jeho předchůdce A11, který podobně dominoval před rokem. Dá se čekat, že Androidy brzy vrátí úder? Dost těžko. Nový čipset od Applu totiž staví na nové 7nm technologii, kterou zatím nemá nikdo jiný. Chystá se to změnit Huawei, jehož nový telefon Mate 20 bude pohánět 7nm čipset Kirin 980, jenže ten se má soustředit spíše než na vyšší výkon na lepší efektivitu.

Další výrobci telefonů přejdou na modernější čipy zřejmě až příští rok, kdy bude nasazen Snapdragon 855. Ten také dosáhne miniaturizace 7nm.

Výsledky testů Antutu nových iPhonů taky prozradily jejich porci operační paměti – iPhone XS a XS Max budou mít 4GB RAM, zatímco levnější iPhone XR 3 GB RAM. Nejlepší Androidy dnes mají až 8GB, jenže v praxi se ukazuje, že důležitější než její velikost, je optimalizace operačního systému.

Co říkáte na brutální výsledek nového iPhonu XS?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný