4. dubna 2019 13:25

Za parádní konkurencí AirPods stojí Apple. V čem jsou nové Beats lepší a za kolik je pořídíte?

Nová sluchátka Beats nabízejí mnoho vychytávek, které chybějí novým AirPods.

Druhá generace populárních bezdrátových sluchátek AirPods znamenala spíše zklamání. Nenabídla například lepší funkce pro lidi, co si s nimi chtějí zacvičit – odolnost proti potu, lepší zvukovou izolaci nebo nástavce pro lepší uchycení v uchu při fyzické aktivitě.

Jenže Apple si tyhle novinky schovával pro nový model své sluchátkové firmy Beats. Tím jsou právě představená sluchátka Powerbeats Pro. Uvnitř najdete stejný vylepšený čip H1 pro lepší bezdrátový přenos, párování i vylepšenou výdrž baterie. Mají však fitness konstrukci s třemi vyměnitelnými nástavci na ucho, které by měly padnout každému.

Díky své větší konstrukci se do nich taky vejde větší baterie, na jedno nabití vydrží hrát v průměru až 9 hodin, což je více než většina true wireless konkurence. Ve spojení s dobíjecím pouzdrem mají šťávu na 24 hodin, pouzdro je však znatelně větší než u zmíněných AirPods.

Potěší taky fyzická tlačítka na obou sluchátkách pro přeskakování skladeb i změnu hlasitosti. Díky vestavěným senzorům se taky sama pauznou, když je vyndáte z uší, a vypnou, když je odložíte na stůl či do obalu.

Co jim oproti AirPods chybí, je možnost nabíjet obal bezdrátově. Nutností je tak použít kabel s koncovkou Lightning, což moc nepotěší majitele telefonů s Androidem, s kterým by však jinak sluchátka měla fungovat bezproblémově, až na pomalejší párování a absenci asistentky Siri.

První ohlasy mluví o výrazně lepším zvuku než v případě AirPods, taky díky lepší izolaci hluku z okolí. Zvuk má typický otisk značky Beats, tedy efektně zvýrazněné basy a výšky, což se však pro sportovní sluchátka vlastně hodí.

Co však zřejmě moc nepotěší, je výrazně vyšší cena než u AirPods. Jejich zaváděcí cena bude 250 dolarů, tedy zhruba 5700 Kč.

Jsou pro vás Powerbeats Pro atraktivnější než AirPods?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný