29. ledna 2020 11:03

Koronavirus ovlivnil výrobu iPhonů. Nový model se kvůli němu zřejmě zpozdí

Pokud jste si dělali zálusk na menší variantu chystaného iPhonu, pak si možná budete muset počkat.

Apple kvůli šíření koronaviru v Číně předběžně počítá s omezením výroby iPhonů, přiznal jeho šéf Tim Cook v rozhovoru pro CNBC. Firma už musela zavřít jeden ze svých značkových obchodů a taky omezila cestování zaměstnanců. Upravila taky pracovní dobu v některých svých továrnách.

"Pro naše zaměstnance v oblasti Wu-chanu poskytujeme ochranné prostředky a zásobujeme jimi taky všechny provozy napříč Čínou," vysvětlil Cook. Většinu svých produktů vyrábí Apple právě v Číně, několik dodavatelů má i ve Wu-chanu, kde zůstanou provozy do 10. února zcela zavřené na základě doporučení čínské vlády.

V první polovině letošního roku chtěl Apple vyrobit 80 milionů telefonů, ale kvůli koronaviru už podle Cooka počítá s omezeními ve výrobě. Ty by se měly dotknout zejména nástupce modelu iPhone SE, levnějšího a menšího telefonu, který čerpá z klasického designu s Touch ID.

Pokud bude muset být omezena výroba na delší dobu, mohlo by být odhalení nového iPhonu SE odloženo na pozdější termín. "Vytvořili jsme speciální skupiny, které se zabývají řešením aktuální situace," ujistil Cook.

Může aktuální epidemie znatelně zasáhnout i Apple či další výrobce elektroniky?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný