7. června 2017 12:16

iPhony konečně dostávají vymodlený Dark Mode. Moc se ale nepovedl...

Ani se nedivíme, že se jím Apple zatím moc nechlubí.

Na telefonech s Androidem ho zapnete celkem běžně, ale majitelé zařízení se systémem iOS stále čekají - Dark Mode! Tato tmavá verze prostředí je nejenom vizuálně zajímavá, ale taky pomáhá šetřit baterku nebo oči, obzvlášť po setmění.

Jelikož se o Dark Mode mluví už delší dobu a jde ho spustit v některých aplikacích, počítalo se, že přijde s novou verzí iOS 11. Jenže po čistokrevném Dark Mode stále není ani vidu a nedostal se ani do oficiální prezentace k novým funkcícm systému. Apple však přidal alespoň jednu velice podobnou funkci, je však skrytý hluboko v nastavení:

Nastavení –> Obecné –> Zpřístupnění –> Přizpůsobení displeje –> Inverze Barev –> Chytrá inverze.

Chytrá inverze umí zobrazit barvy na displeji převráceně, ale vynechává média, obrázky a taky aplikace, které už tmavé barvy používají. Všechnu bílou v systému tak převrátí na černou.

Funkce vypadá na první pohled celkem přesvědčivě, přesto má její "chytrost" své limity. Občas se invertuje i nějaká fotka nebo ikona, totálně šíleně vypadají některé stránky v Safari nebo Facebook Messenger. Barevně převrácená jsou například i emoji v aplikaci Zprávy a náhledy alb v Apple Music.

Uvidíme, zda se podaří Applu funkci dostatečně vypiplat nebo zda konečně přijde s plnohodnotným a hlavně bezchybným Dark Mode. Chybí vám taky?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný