7. ledna 2021 14:31

iPhone 13 má mít displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Bude ale jen v dražších modelech

Novou technologii bude pro iPhony vyrábět konkurenční Samsung.

Letošní iPhony konečně dostanou vylepšený OLED displej s vyšší obnovovací frekvencí – oproti současným 60 Hz to bude dvojnásobných 120 Hz, jako už mají vybrané iPady, kde se tato funkce nazývá ProMotion. Veškerý pohyb na obrazovce je díky tomu plynulejší a působí svižnějším dojmem.

Apple dosud s vyšší obnovovací frekvencí u iPhonů váhal, ačkoli většina konkurenčních výrobců už ji u svých dražsích modelů nasadila. Je totiž náročnější na procesor i spotřebu baterie. Vše by měl vyřešit nový druh LTPO LFT OLED displeje, který už Apple používá u novějších modelů Apple Watch.

Displej s touto technologií je totiž méně energeticky náročný, právě protože umí lépe měnit obnovovací frekvencí, a to jak na vyšší, tak na nižší, třeba až na pouhý 1 Hz, přičemž si i při nižších frekvencích zachovává solidní jas i kontrast. Díky tomu by iPhony měly konečně získat taky další odkládanou funkci – always-on displej. Na obrazovce telefonu tak bude permanentně svítit čas, položky v kalendáři či notifikace.

Podle specializovaného webu TheElec bude výrobcem nových displejů opět Samsung, který byl dosud výhradním dodavatelem OLED obrazovek pro iPhony. Vyšší obnovovací frekvenci a always-on mají letos dostat dva nejdražší iPhony řady 13 Pro. Nasazení do všech nových telefonů Apple plánuje až na rok 2022.

Souhlasíte, že už bylo načase?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný