12. srpna 2019 14:58

Huawei konečně představil vlastní operační systém. V čem bude lepší než Android a iOS?

Čínská odpověď na Android se jmenuje HarmonyOS.

Huawei oficiálně představil svůj vlastní operační systém HarmonyOS, kterým chce vyřešit hlavně svou aktuální závislost na Androidu od Googlu. Kvůli americké obchodní blokádě totiž nemůže používat jeho plnou verzi a podráží mu to nohy hlavně v mezinárodních prodejích jeho telefonů.

Specialitou nového OS, který v domovské Číně vyjde pod názvem Hongmeng, je jeho takřka nekonečná škálovatelnost – bude moci být používán v telefonech, nositelné elektronice, chytrých reproduktorech, v autech, televizích či v řídicích jednotkách chytrých domácností.

Jde o velice ambiciózní cíl, který si původně stanovil jak Apple tak Google, ale ani jednomu z gigantů se ještě něco takového nepodařilo. Samotný Huawei si na plné rozjetí systému dává lhůtu tří let. Jako první zamíří do tzv. chytrých obrazovek. První z nich je čerstvě představená televize Honor Vision.

Prozatím chce Huawei ve svých mobilech nadále používat systém Android a doufá, že včetně všech služeb od Googlu. Na domácím trhu už má v rámci Androidu vybudovaný vlastní obchod s aplikacemi, jenže na mezinárodních trzích potřebuje nabízet aplikace na Google Play.

Huawei nabídne své HarmonyOS coby open-source platformu, aby se k němu snadno dostali vývojáři aplikací. Právě množství nabízených služeb a aplikací bude pro úspěch jeho operačního systému klíčové.

Může Huawei svým HarmonyOS zatopit Googlu a Applu?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný