27. května 2019 11:22

Huawei kvůli stopce od Googlu zrušil první mobil značky Honor. Co se bude dít dál?

Mohly to být skvělé telefony, kdyby vyšly za jiných okolností.

Huawei narychlo představil dvá nové telefony značky Honor, aby se pokusil vyhnout sankcím americké vlády, které pro něj znamenají mimo jiné ztrátu operačního systému Android. Zatímco u modelu Honor 20 to ještě stihl, lepší model Honor 20 Pro už Android certifikaci od Googlu nedostal. Huawei tak jeho prodej odložil na neurčito.

Původně měl být Honor 20 Pro dostupný začátkem července, ale teď to vypadá, že na západních trzích vůbec nevyjde, protože by musel být zcela bez služeb a aplikací od Googlu. Základní model Honor 20 sice dostupný bude, ale místo začátku června až na jeho konci.

Budoucnost telefonů Huawei každopádně zůstává nadále nejistá. Z aktuálních zpráv zaujala třeba ta, že nebudou moci používat slot na paměťové karty, protože ten taky podléhá americké certifikaci.

Kromě toho přišla firma o ARM architekturu, na které staví své vlastní mobilní čipy Kirin, i o většinu dalších stěžejních součástek, třeba paměťové či síťové moduly od amerických společností jako Skyworks, Micron a Qorvo.

Zástupci Huawei stále doufají, že je blokáda pouze dočasná. Svět čeká, zda přijde čínská vláda s nějakým protiopatřením a případně s jakým.

Jak myslíte, že může Huawei z americké blokády vyjít?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný