9. dubna 2019 15:48

Pořád bezpečně vysouváte flashku z počítače? Fakt nemusíte!

Asi už jste to stejně nedělali, ale přesto...

Nejednou ve svém životě jste asi slyšeli, že nemůžete USB flashku připojenou do počítače prostě jen tak vyndat. Musíte ji přece ve Windows nejdřív bezpečně odebrat kliknutím na drobnou ikonku, kterou obvykle najdete na hlavní liště v pravém horním rohu obrazovky!

Jenže ono to už dávno neplatí. Microsoft znovu oficiálně připomněl, že ve Windows 10 se tímhle krokem dávno nemusíte zabývat. Bezpečné "vysunutí" flashky bylo ve Windows zavedeno, aby se zabránilo, že přerušíte spojení v momentě, kdy se zrovna přenášejí data. To mohlo vést teoreticky k poškození zařízení. Windows jsou však už na tuto situaci připravena.

Když zasunete do USB flashku nebo externí disk, stále se můžete skrze hlavní panel proklikat k možnosti "Vysunout UBS", ale možnost tam zůstala spíše pro klid všech úzkostlivých puntičkářů.

Co však logicky stále platí, že byste neměli flashku vysunovat v momentě, kdy z ní zrovna čtete nebo na ni něco kopírujete. Sice ji tím nepoškodíte, ale přenos dat se nedokončí a zasekne se i program, který data přenáší.

Odebírali jste dosud flashku bezpečně, nebo jste funkci už stejně dávno nepoužívali?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný