27. října 2020 10:33

Facebook spustil vlastní seznamku v Česku. Nabízí speciální sociální funkce

V hlavním menu se nachází nová položka, které otevírá seznamovací vrstvu Facebooku.

Největší sociální síť konečně spouští svou Seznamku v Česku. Facebook Dating, jak se online seznamka mezinárodně jmenuje, měla být ve vyhraných evropských zemích dostupná už na jaře, ale neprošla přes irskou komisi pro ochranu dat, která vyžadovala podrobnější dokumentaci.

Seznamku na Facebooku už vyzkoušelo přes 1,5 miliardy lidí, je totiž už delší čas dostupná ve 20 mimoevropských zemích. Využívá speciální rozhraní, do kterého je nutné si vyrvořit nový profil.

Funguje samostatně a využívá pouze některých údajů z osobního profilu a je v základu nastavená tak, aby se o vašem seznamování nedozvěděl nikdo z vašich facebookových přátel.

Jak funguje?

Při tvorbě profilu si nastavíte s kým i jak se chcete seznámit a co všechno o sobě prozradíte. Pak si nastavíte fotku a na závěr si můžete zobrazit náhled, jak váš profil uvidí ostatní. Nastavujete i okruh vzdálenosti, do jaké se chcete seznamovat, podobně jako třeba na Tinderu.

Po dokončení profilu můžete ještě v jeho nastavení upravit, jaké "parametry" by měl mít váš ideální protějšek. Pak už zbývá počkat, až se vám začnou zobrazovat profily ostatních a dávat jim srdíčko či křížek, vytvářet Příběhy či se seznamovat na základě Příběhů z ostatních profilů.

Seznamovat se lze taky na základě společné účasti na událostech, sdílených skupinách nebo označit někoho, kdo vás opravdu hodně zaujal jako tajného favorita. Když se líbíte i druhé straně, budete spojeni a můžete spolu volně komunikovat, včetně videohovorů.

Vyzkoušíte facebookovou seznamku?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný