25. března 2020 10:38

Facebook už nabízí svůj nový vzhled se skvělou vychytávkou. Víme, jak ho zapnout

Zásadní změna vzhledu Facebooku na počítačích.

Největší sociální siť přichystala zásadní změnu svého designu na počítačích, kterou postupně nasazuje po celém světě. Aktuálně umožňuje si do ní jednoduchým způsobem přepnout, a získat tak zřejmě nejvýraznější novinku – možnost zapnout tmavý režim.

Stačí na stránkách Facebooku kliknout v hlavní horní liště zcela napravo na malou šipku, která otevře hlavní nastavení. V jeho spodní části pak čeká nová položka Přepnout na nový Facebook. Při jeho prvním zapnutí pak rovnou dostanete možnost si vybrat mezi klasickou bílou verzí nebo tmavým režimem, který šetří oči po setmění a potěší i milovníky černé.

Nové rozvržení Facebooku sází na minimalističtější a čistější vzhled a chvíli trvá se v něm zorientovat. Nápadně připomíná vzhled Facebooku na mobilech a jeho výhodou je právě snadnější zobrazení na různých typech a velikostech obrazovky. Když na počítači měníte velikost oken, přizpůsobí se nová verze Facebooku lépe než ta předchozí.

Nový vzhled taky umožňuje rychlé přepínání mezi světlým a tmavým režimem – dělá se opět v hlavním menu pod šipkou vpravo nahoře.

Pokud by vám nový Facebook z jakéhokoli důvodu nevyhovoval, kdykoli se můžete stejným postupem přepnout na klasický vzhled. Uvidíme, jak dlouho zůstane možnost přepínat mezi dvěma vzhledy zachována.

Líbí se vám nový, minimalističtější Facebook?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný