2. května 2019 15:35

Facebook chystá velké změny pro Messenger. Na kterou se těšíte nejvíc?

Messenger projde největší změnou od doby svého zrození.

Facebook chystá zcela novou verzi svého Messengeru, která dostala název LightSpeed a jak je z názvu zřejmé, zaměří se na rychlost. Nahradí stávající odlehčenou verzi Messenger Lite určenou pro slabší telefony. LightSpeed zabere maximálně 30 MB na úložišti i podstatně méně operační paměti, díky čemuž se bude i rychleji spouštět. Nabídne přitom daleko více funkcí než doposud.

Ještě větší změny však čekají klasický "velký" Messenger. Ten taky slibuje svižnější chod, ale hlavně schopnost posílat zprávy na WhatsApp a Instagram. Všechny zprávy včetně hovorů budou end-to-end zašifrované. Nikdo kromě účastníků konverzace na ně zkrátka neuvidí, což znamená od Facebooku až nečekaný krok směrem k soukromí uživatelů.

Hodně zajímavou novinkou bude funkce Sledovat spolu, kdy v rámci konverzace budete moci spolu sledovat jedno video a společně je komentovat. To platí i pro populární Příběhy – a to na Facebooku i Instagramu.

Třetí velkou novinkou je nová desktop aplikace pro Windows 10 a poprvé taky aplikace pro macOS na počítače od Apple. Mají dostat podobný vzhled i funkce jako ty mobilní, ale se všemi výhodami, které přinášejí počítače.

Přesné termíny nových aplikací nejsou známé. První na řadu přijdou ty mobilní, desktopové verze přijdou po nich nejpozději do konce letošního roku.

Těšíte se na nový Messenger?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný