9. září 2022 17:07

Co je na něm sakra nového? Dcera Steva Jobse se vtipným příspěvkem vysmála iPhonu 14

Apple představil na své pravidelné podzimní prezentaci řadu nových produktů. Některé z nich však na sociálních sítích sklízejí spíše výsměch.

Nejmladší potomek zesnulého technologického inovátora Steva Jobse, třiadvacetiletá Eve Jobs, se na Instagramu vysmála novému produktu firmy, kterou její otec zakládal. Konkrétně se jedná o nový iPhone 14. Ten se totiž ve srovnání se svým předchůdcem dočkal minimálních změn.

Není divu, že Eve Jobs zareagovala na představení telefonu pomocí meme s textem: „Já, když po dnešním oznámení upgraduju z iPhonu 13 na iPhone 14.“ Starší muž na něm hrdě ukazuje svou novou košili, která je přitom úplně stejná jako ta, kterou má zrovna na sobě. Příspěvek vzbudil značné pozdvižení, tak ho jeho autorka po chvíli raději smazala.

iPhone 14 si ponechal prakticky stejný vzhled, používá se také loňský čip A15, mírně se zlepšil displej nebo foťáky, selfie kamerka má nově autofokus. Letošní model má taky detekci autonehod nebo umí SOS satelitní komunikaci v místech bez mobilního signálu – zatím však pouze na území USA a Kanady. Další vylepšení jsou spíše titěrná. Model Mini však vystřídala nová větší varianta Plus nabízející žádanější 6.7 palcový displej.

Apple chtěl evidentně v době inflace udržet cenu základních modelů na stejné výši. Výraznější změny si tak letos nechal pro dražší modely iPhone 14 Pro a 14 Pro Max, u nichž je nejviditelnější pokročilejší displej. Ten má nově průstřel ve tvaru pilulky, který se nazývá Dynamic Island a funguje jako aktivní oblast notifikací a widgetů. Kromě toho má výrazně vyšší svítivost i energetickou efektivitu, takže nabízí i dlouho očekávanou funkci Always-On.

Zdroj: Daily Mail

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný