19. října 2016 13:01

APPLE už za týden předvede revoluční MacBook! Chystá ale i klávesnici budoucnosti a tenhle přelomový monitor

Blíží se osvěžení řady MacBook, ale můžeme čekat taky na atraktivní příslušenství.

Už druhá velká prezentace firmy Apple během tohoto podzimu je naplánovaná na čtvrtek 27. října. Hlavním bodem programu bude jistě inovovaná řada notebooků MacBook Pro, nepůjde však o jedinou novinku.

MacBook Air

Určitě nepůjde o hlavní hvězdu show. Čeká se ukončení 11 palcového modelu a zacílení na větší 12 a 13 palcové modely. U nich se osvěží hardware, zavede USB-C port. Displej, který bývá považován za slabinu řady Air, má však zůstat stejný. Přece jenom se jedná o vstupní model.

iMac

Taky u stolních iMaců se nečeká žádná větší změna, kromě vylepšených vnitřností, přidání USB-C a taky nových grafických čipů od AMD.

MacBook Pro

Hlavní hvězdou bude bezpochyby mimořádně populární řada Pro, která čeká na větší změnu už dlouhé 4 roky. Má být štíhlejší a lehčí, designově podobná modelům Air. Kolem displeje budou minimální rámečky. Všechna klasická USBčka vystřídají modernější USB-C, skrze které se bude notebook i dobíjet, pryč tak půjde i dobíjecí port MagSafe.

Největší novinkou má být dotykový OLED displej nad klávesnicí pro rychlé přikazy podle toho, jakou aplikaci zrovna používáte. Spekuluje se, zda Apple nestihne upravit podobně celou klávesnici.

MacBooky taky mají mít zabudovanou čtečku prstů Touch ID v zapínacím tlačítku, takže nebudete muset naťukávat přihlašovací heslo. Počítač půjde taky odemknout pouhým přiblížením hodinek Apple Watch.

Uvnitř se mají skrývat grafické čipy AMD Polaris a řada procesorů Skylake od Intelu. Vylepšena má být také výdrž baterie.

AirPods, Mac Pro a Mac Mini

Bezdrátová sluchátka AirPods se dočkají termínu, kdy dorazí do obchodů. Špičkovou řadu Mac Pro a stolní krabičku Mac Mini čeká maximálně vylepšení hardwaru. Momentálně jsou mimo hlavní zájem Applu.

Externí 5K monitor

A menší překvapení na závěr. Apple ukončilo výrobu předraženého Thunderbolt displeje s informací, že ho nahraní modernější verzí. Očekává se proto představení monitoru s omračujícím rozlišením 5K (5120x2880 px) a vlastní grafickou kartou. Právě díky vestavěné grafické kartě by měly toto rozlišení utáhnout i slabší přenosné MacBooky. Cena však opět nemá být zrovna nejnizší - v přepočtu minimálně 25 tisíc Kč.

Co říkáte na očekávané novinky Applu?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný