3. března 2016 14:44

APPLE unikly informace, že chystá novou řadu telefonů iPhone Pro. Co nabídne?

Letos se od Applu dočkáme rovnou čtyř nových telefonů...

Bývaly časy, kdy jsme se od Applu dočkali každý rok jednoho nového telefonu, ale ty už jsou dávno pryč. Letos totiž představí rovnou čtyři kousky. Alespoň podle informací, které uveřejnil na svém blogu "nejlepší Apple štoural na světě" Ming-Chi Kuo, jehož informace už se v minulosti mnohokrát potvrdily.

Podle něho se letos můžeme těšit nejen na očekávané iPhone 7 a iPhone 7 Plus a na zmenšený čtyřpalcový model iPhone SE, ale taky na zcela nový kousek iPhone Pro. Ten by měl patřit do kategorie velkých phabletů a nabídne ještě bonus oproti iPhonu 7 Plus - a tím má být přelomová dvojitá kamera od společnosti LinX, kterou Apple koupil v roce 2015.

Dvojitá čočka umožní hned několik přídavných funkcí, jako lepší rychlost a světelnost, lepší práci s hloubou ostrosti a hlavně 2-3x optický zoom. Navíc fotomodul od LinX je prostorově úspornější, takže na zádech iPhonu už nebude strašit vystupující čočka.

A proč se Apple rozhodl jen kvůli foťáku odstartovat novou modelovou řadu? Bloger tvrdí, že je to hlavně kvůli výrobním kapacitám. Kdyby začal foťák dávat do standardní řady, nestíhal by ho vyrábět, jelikož se jedná o stále novou technologii.

Dalším důvodem může být další navýšení ceny telefonu, které by zákazníci nemuseli snést - takhle si nejlepší, největší a nejdražší iPhone koupí jen ten, kdo bude o bonusové funkce opravdu stát.

A třetí verze hovoří o tom, že chce Apple k modelu iPhone Pro přidat taky Apple Pencil, tedy svoji verzi stylusu, kterou už dodává k iPadu Pro. Pak by se stal nový iPhone přímou konkurencí pro populární manažerský telefon Samsung Note.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný