3. října 2018 16:00

Apple má problém, některé nové iPhony se nechtějí nabíjet. V čem je chyba?

Nová generace iPhonů znamená taky novou kauzu. Tentokrát je chyba v nabíjení.

iPhony už mají za sebou slušnou dávku skandálů. Čtvrtá generace měla problém s příjmem signálu, šestá generace se ohýbala (Bendgate), některé modely 6S zase měly vadnou baterii, která musela být vyměněna. A pak tady máme taky nedávnou obří aféru, když Apple přiznal, že úmyslně zpomaluje starší iPhony, prý aby šetřil právě jejich baterii.

Nové série iPhone XS a XS Max už mají taky svoji kauzu, které dostala názve #ChargeGate. Mnoho uživatelů si stěžuje, že se jim telefon odmítá nabíjet. Všecho pak ve svém videu popsal a otestoval známý youtubový kanál Unbox Therapy.

Některé telefony XS a XS Max se totiž nezačnou nabíjet, když je připojíte k dobíječce s vypnutou obrazovkou. Jakmile je odemknete, většinou už poznají připojený kabel a začnou doplňovat šťávu. Některé se však nezačnou nabíjet ani pak a je nutné kabel několikrát odpojit a znovu zapojit. Uživatelé taky hlásí, že se jim telefon po připojení nabíječky při vypnuté obrazovce jednoduše zasekne a musí ho restartovat.

Apple se podobně jako v minulosti ke kauze nevyjádřil. Jelikož jde o hodně rozšířenou chybu, jistě už intenzivně pracuje na softwarové aktualizaci systému iOS, která by ji měla vyřešit. Pokud tedy půjde vyřešit softwarově.

Nedobré světlo vrhá na nové iPhony taky samotná rychlost jejich nabíjení. Se standardní nabíječkou totiž silně zaostávají za špičkou a ani s tou dokoupitelnou si nevedou nijak skvěle. Apple se alespoň chlubí tím, že nové iPhony mají rychlejší bezdrátové nabíjení než minulá generace.

Co myslíte? Podaří se Apple včas zažehnat problémy s nabíjením nových iPhonů?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný