21. prosince 2017 14:47

APPLE přiznal, že úmyslně zpomaluje starší iPhony. Je to prý pro dobro uživatelů!

Zasekává se vám starší iPhone? Teď už víte, že jde o jeho funkci!

Je to oficiální! Apple cíleně zpomaluje iPhony pomocí softwaru - týká se to prakticky všech telefonů, které se používají zhruba rok a déle. Čím jsou telefony starší, tím je navíc iOS zpomaluje více. Firma to oficiálně přiznala a zdůvodnila to tím, že se snaží méně zatěžovat baterii telefonů, aby déle vydržela.

Problém poprvé vyplul na povrch v případě modelů řady 6 a 6S, které se potýkaly s vadnými bateriemi. Přišel na to sérií testů výkonu vývojář John Poole. Jenže testy začaly ukazovat, že podobný pokles výkonu mezi čerstými a delší dobu používanými telefony se dá pozorovat taky u novější řady 7 a 7S. Apple teď oficiálně přiznal, že je funkce sledování opotřebovanosti baterie a následného snižování výkonu procesoru zabudovaná přimo do systému iOS.

Vlastně se tak nepřímo potvrdila spiklenecká teorie, že Apple postupně zpomaluje starší iPhony, aby nutil zákazníky k nákupu nových. Na druhou stranu je třeba přiznat, že kvůli šetření baterie - a to jak v rámci jednoho nápájecího cyklu, tak v rámci celkové životnosti energetického článku - je takový krok pochopitelný.

Nepotvrdilo se sice, že "zpomalovátko" je napevno zabudováno i různých verzích systému Android, ale obdobný typ optimalizace určitě v jisté míře používají. Jde vlastně o kompromis mezi okamžitým výkonem a životností telefonu.

Jste majitelé staršího iPhonu? Pozorujete na něm zpomalování?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný