8. června 2021 10:06

Apple vykročil z bubliny! Jeho vylepšené videohovory FaceTime budou nově fungovat v Androidu i Windows

Dokáže však otřást zavedenou konkurencí?

Uživatelé na operačních systémech Android a Windows budou moci volat pomocí FaceTime. Služba dosud fungovala pouze na zařízeních značky Apple, ale nyní se začíná profilovat více jako konkurent populárního Zoomu.

Podobně jako v případě Zoomu bude nově možné rychle vytvořit link na společný naplánovaný videohovor a ten nasdílet ostatním – odpadne tak starost, zda mají kompatibilní zařízení. FaceTime bude na Androidu a Windows fungovat v rámci webového rozhraní, nebude tedy mít svou vlastní aplikaci, kterou by bylo nutné nainstalovat.

FaceTime taky dostane řadu vylepšení, tím nejužitečnějším je lepší filtrování hlasů od okolních ruchů, takže by neměl být problém ani při hovorech v rušném prostředí. Přibude taky portrétní mód, který zvýrazní tvář volajícího a rozmaže pozadí.

Zajímavou novinkou je taky funce SharePlay, která umožní skupině lidí v rámci videohovoru společně sledovat nebo poslouchat – zpočátku jsou podporovány například Twitch, Apple Music, Apple TV, ale díky otevřenému API se tato funkce může dostat i do ostatních služeb jako YouTube nebo Spotify.

Všechny novinky by měl FaceTime získat s aktualizací iOS na verzi 15, která přijde letos na podzim.

Jakou aplikaci používáte na videohovory a vítáte novou možnost na obzoru?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný