31. března 2020 11:29

Amerika chce definitivně zlikvidovat Huawei. Odstřihne ho od výrobce nejlepších čipů

Americký prezident má jasný plán, jak zlikvidovat největšího čínského výrobce mobilů.

Americká administrativa v čele s prezidentem Donaldem Trumpem vymyslela nový způsob, jak si došlápnout na čínský Huawei. Ten už přitom ztrácí své světové postavení, protože jeho telefony přišly o služby a aplikace od Googlu, čímž se staly pro většinu západních zákazníků prakticky nepoužitelnými.

Jenže pro Huawei bude ještě hůř, protože chystaný krok americké strany mu vážně naruší výrobu telefonů jako takových. Předpis, který je schválený a čeká už jen na podpis prezidenta Trumpa, totiž odstaví Huawei od tchajwanské firmy TSMC, která pro něj vyrábí jeho mobilní čipy Kirin.

Předpis totiž nařizuje producentům čipů, že pokud používají k výrobě americké technologie a zároveň chtějí dodávat produkty firmě Huawei, musí od USA získat k této činnosti licenci.

Přesně takovým případem je společnost TSMC, která zároveň disponuje nejmodernějšími technologiemi, na nichž stojí právě čipy Kirin. Huawei tak nemá možnost si je jednoduše nechat vyrobit jinde.

Bez špičkových čipů postavených na nejnovějších technologiích začne Huawei zaostávat i na hardwarové úrovni, což je zřejmě přesně to, co americký předpis sleduje.

Bude to znamenat definitivní ústup Huawei ze slávy?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný