8. září 2017 11:26

5 nejzásadnějších věcí, které Apple odhalí na dnešní tiskové konferenci!

Kromě funkcemi nabouchaného výročního iPhonu se můžeme těšit na mnoho dalších novinek.

Apple už dnes v útery 12. září od 19 hodin středoevropského času vytáhne všechny trumfy z rukávu. A je jasné, že jich nebude málo. Oslaví desáté výročí od představení prvního iPhonu a jistě se bude chtít pochlubit také svým novým sídlem Apple Park. Na co všechno se můžeme těšit?

Nové iPhony

Hlavní hvězdou večera budou bezpochyby iPhony. Dočkáme se hned tří nových modelů. Znatelného vylepšení se dočká řada 7 - a to takového, že oproti svým zvyklostem vypustí Apple přídavek S, ale posune je rovnou na další generaci. Nebudou se tedy jmenovat 7S a 7S Plus, ale iPhone 8 a 8 Plus. Dostanou nejen silnější hardware, lepší foťáky, ale také bezdrátové nabíjení, což znamená, že budou muset mít i jiný design, protože stávající kovová záda takovou technologii neumožní.

A pak je tady prémiový model, který se podle všeho bude jmenovat iPhone X, čímž odkáže na desetileté výročí iPhonu. Dostane bezrámečkový OLED displej, revoluční 3D scanner s odemykáním pomocí tváře, nabušené foťáky, bezdrátové nabíjení a taky nové rozhraní s ovládacím pruhem ve spodní části.

Apple TV

Tady Apple evidentně ujel vlak, když všichni velcí konkurenti jako Amazon, Roku nebo Chromecast dávno nabízejí daleké vyšší obrazový standard pro novou generaci televizí - 4K, HDR10 nebo Dolby Vision. Zaostává také v ovládacím prostředí televize nebo vlastní tvorbě a obsahu, kterým by uživatele lákala právě speciálně k sobě. To všechno se chystá napravit.

Apple Watch 3 s LTE

Nová generace Apple hodinek se obejde bez spárování s telefonem - bude sama schopná volat, psát textovky, streamovat hudbu nebo instalovat nové aplikace. Ostatní výrobci už sice své LTE modely hodinek předvedli, ale bylo to za cenu mnoha ústupků - zařízení byla tlustá, nepohodlná a s neuspokojivou výdrží baterky. Apple jistě bude chtít ukázat, že to jde.

Dočkáme se taky kratších připomenutí chytrého reproduktoru HomePod nebo nového Macu Pro. Ty sice byly představeny už dříve, ale až na podzim jdou do prodeje.

iOS 11, MacOS High Sierra a ARKit

Všechny členy jablečné rodiny jistě budou zajímat softwarové novinky, které vylepší i jejich stávající zařízení. Týká se to hlavně majitelů iPadů, z kterých nové iOS 11 udělají daleko praktičtější nástroj díky funkci drag&drop, lepšímu multitaskingu a správě oken i souborů.

Velký prostor dostane nepochybně taky rozhraní pro rozšířenou realitu ARKit, s kterým má Apple velké plány a tvrdí, že má daleko větší potenciál než momentálně populární virtuální realita.

Apple Park a Steve Jobs Theater

Design byl vždycky pro Apple stěžejní a proto se firma nepochybně pochlubí také architekturou a promyšleností svého nového obřího sídla za pět miliard dolarů. Celá představovačka je premiérou podzemního sálu Steve Jobs Theater, který je pomníkem duchovnímu otci celé firmy a také autorovi návrhu celého komplexu. Skalní fanoušci si tak mohou nachystat kapesníčky. Bude to dojemné!

Na kterou část prezentace se těšíte nejvíce?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný