4. ledna 2022 11:11

5 největších novinek, kterými chce Apple ovládnout rok 2022. Co nás letos čeká?

Největší technologická firma současnosti chce v nadcházejícím roce potvrdit svou nadvládu. Co chystá?

Apple se na začátku roku stal první firmou v dějinách, která dosáhla tržní kapitalizace 3 bilionů dolarů navzdory skutečnosti, že ho polovodičová krize způsobující nedostatek čipů připravila o možnost ještě většího růstu. Jeho plány pro tento rok jsou však dokonce smělejší, jak ukazuje výběr pěti produktů, kterých se letos s velkou pravděpodobností dočkáme.

iPhone SE (2022)

Třetí generace nejlevnějšího iPhonu nabídne opět tradiční tělo s tlustými rámečky a Touch ID tlačítkem, ale uvnitř bude nejnovější čip A15 Bionic s výrazně vyšším výkonem i podporou 5G. Díky hodně agresivní cenovce však může zlákat pod křídla Applu až polovinu šetřivých uživatelů s Androidem, jak tvrdí věhlasný technologický analytik. Představen by měl být už na jaře.

Barevnější a výkonnější MacBook Air

Nejpopulárnější notebook značky Apple se dočká kompletního redesignu a mluví se i o změně názvu, měl by se nově jmenovat prostě MacBook. Od vyšší řady MacBook Pro by ho měly odlišovat hravější barvy ve stylu loňského stolního iMacu, spekuluje se taky o bílé klávesnici i rámečku displeje. Díky použití nové generace vlastního čipu M2 bude ještě tenčí a lehčí než jeho předchůdce, přitom stále s výborným výkonem a zcela tichým chodem bez větráku.

iPhone 14: nejmenší model skončí

Jistotou je nová generace iPhonů, které už však má chybět nejmenší varianta mini, kterou nahradí základní iPhone ve variantě Max. V nabídce tak bude iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Na výběr tak bude už jen ze dvou velikostí s 6,1 a 6,7 palcovými displeji. Mezi hlavní změny má patřit nový hlavní foťák, jehož čip už nebude mít rozlišení 12 megapixelů, ale rovnou 48, které však po čtyřech sloučí do stejně velké, ale kvalitněji prokreslené fotky. Displeje řady Pro by taky už neměly mít výřez, ale pouze průstřel pro selfie kamerku, zbytek bude schován pod displej.

AirPods Pro 2 – poznáme je v uchu?

Na podzim se dočkáme i druhé generace AirPods Pro s aktivním potlačením hluku. Ty mají dále zkrátit nebo zcela odstranit ikonickou stopku a hlavně mají podporovat bezztrátový přenos zvuku v nejvyšší kvalitě, což dosud neumí ani velká náhlavní sluchátka AirPods Max. Kromě vyšší výdrže slibují taky nový nabíjecí obal s reproduktorem, který se ohlásí zvukovým signálem, když ho bude uživatel hledat.

Revoluční headset pro rozšířenou realitu

Na konec roku si Apple podle všeho chystá největší bombu, protože se chystá vstoupit do světa virtuální a rozšířené reality. Jeho headset by měl být lehčí, výkonnější a vybavenější než konkurence a zcela novým způsobem by se měl taky ovládat. Zvládne Apple svým vstupem rozhýbat dosud okrajovou kategorii, jako se mu to povedlo svého času s iPhony či iPady?

A to není všechno...

S velkou pravděpodobností se dočkáme i nového Mac mini s kompaktnějším tělem, čipem M2 a více porty. Větší verze s úhlopříčkou 27 palců získají stolní barevné iMacy, které se momentálně doprodávají ještě s čipy od Intelu. Nejdražší stolní Mac Pro dostane taky vlastní čipy Applu, postavené na konfiguracích M1 Pro a M1 Max, ale ve variantách Duo (dva integrované čipy vedle sebe) nebo dokonce Quattro (čtyři!). Apple Watch 8 mají získat nové senzory jako teploměr a taky pogumovanou sportovnější verzi.

Co říkáte na letošní plány Applu?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný