3. března 2024 12:10

Perfektní z hlediska emocí, řekl Kincl o skvělém zvratu, který mu vyhrál titul

Patrik Kincl v titulovém souboji Oktagonu 54 začínal proti polské mašině Piotrovi Wawrzyniakovi tahat za kratší konec, ale pak rozhodl technikou šampiona.

„Kdy jsem naposledy někoho ukončil na submisi, říkal jsem si. Skloňuje se u mě kimura, tak pojďme. Dnes večer musí přijít technika. Vyhrával jsem hodně na body, tohle fanouškům dlužím,“ přiblížil čerstvý šampion Patrik Kincl spontánní myšlenky z hotelového pokoje těsně před sobotním titulovým zápasem.

Jakoby tušil, že ho do dané situace dotlačí agresivní styl polského rivala milujícího ostré výměny, jak se ukázalo zejména na konci druhého kola. Tehdy se zdálo, že pro Kincla napíše hořký scénář. Jenže skuteční šampioni umí přepsat i těžké situace, aby vyšly v jejich prospěch, jako když se po necelých dvou minutách toho následujícího z obranné pozice na zemi dostal bleskově Wawrzyniakovi na záda a perfektně provedeným škrcením zvaným arm-triangle rozradostnil armádu fanoušků.

„Byla tam zodpovědnost z tréninků, kdy jsem se snažil, abych se před zápasem zase nezranil, hodně úhybů, naučená ostražitost, nebylo to tak hladké,“ popsal ze svého pohledu průběh klání, kdy si dával podvědomě pozor na očnici, kvůli níž musel zrušit prosincový titulový zápas s Vlastem Čepem.

Nepříznivý vývoj z něho vydoloval rezervy a dal všemu potřebný náboj... samozřejmě s pořádným přispěním publika. „Nečekal jsem takovej bordel. Masakr, Ostrava je úlet,“ okomentoval atmosféru a dodal: „Jedno z nejtěžších vystoupení a vítězství... Tohle bylo pro mě perfektní z hlediska emocí.“

Čtěte také: Může dojít na třetí souboj Kincla s Vémolou? Vše vyjasnil promotér

O dalším zápasovém výhledu pak řekl: „Chceme to rozseknout co nejdříve, ke spokojenosti všech.“ Šéf Oktagonu Ondřej Novotný dodal, že by to mělo být do konce března, kdy vyjde najevo, zda Kincla uvidí fanoušci MMA třeba v rámci Oktagonu 58, obřího venkovního turnaje 8. června 2024 na stadionu fotbalové Slavie v Edenu.

Kinclův triumf byl pozitivní tečkou za sobotním večerem, který do té doby nebyl k českým a slovenským bijcům zrovna přívětivý. Nejdříve polský dynamit Mateusz Legierski neumožnil odplatu Matoušovi Kohoutovi, kterého navíc zničil suverénním výkonem už v prvním kole – nejdříve ho poslal tvrdou ranou na zem, kde ho pak uškrtil.

Obrovskou podporu publika proti favorizovanému Danielu Torresovi měl Vlado Lengál. Bojoval srdnatě, jenže v ostrých přestřelkách nakonec vždy více schytal než rozdal. Až do posledních sekund se snažil o zázrak, i když sám riskoval, že bude ukončen před limitem. Houževnatým přístupem se postaral o jeden z diváckých zážitků večera, přestože u rozhodčích to nestačilo.

Napětí se dalo v Ostravar Areně krájet po skončení bitvy slovenského šampiona Ronyho Paradaisera s německou dvojkou lehké váhové kategorie Attilou Korkmazem. Oba zvedali ruce nad hlavu a nešlo jen o plané gesto, skutečně rozhodovaly detaily. Rozhodčí nenašli shodu, ale v součtu to nakonec vyšlo Ronymu, který připustil, že příště už by mu to jako vládci Oktagonu nemuselo stačit. Jelikož se ještě před třemi týdny doléčoval z těžkého COVIDu, nastupoval s tréninkovým handicapem. „Nechtěl jsem vysvětlovat, že jsem ležel pět týdnů v posteli. Je to velký projekt, měl jsem v hlavě, že prostě nastoupím. Zápas hodnotím tak, že jsem ho tahal přes zuby. Nasadil jsem klapky a šel jsem dopředu,“ popsal Paradaiser a slíbil, že v příštím kole nenechá nikoho na pochybách.

Zdroj: Tisková konference Oktagon 54 / Autorský text

Sledujte také loňský rozhovor s Patrikem Kinclem nejen o MMA:

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný