15. února 2021 06:00
redakce Prima Living

Goldfinger: Jak legendární bondovka s Seanem Connerym určila trend dalších pokračování?

Skvělý padouch a neméně dobrý zlosynný přisluhovač, atmosféra oproti prvním dvěma dílům trochu uvolněná (slunce, partičky golfu a holky v bikinách) a slavný agent poprvé vybavený svým legendárním vozem Aston Martin se všemi hračkami, co k němu patří. Radost pohledět!

22. ledna od 20:00 na Prima MAX uvidíte třetí pokračování filmové série o britském agentu Jamesi Bondovi. Do historie se zapsalo jako vpravdě ikonické a do značné míry určilo směřování všech dalších dílů po něm. Prvky, které sem zakomponoval režisér Guy Hamilton, a jeho osobitý rukopis můžeme v různých variacích vídat v bondovkách až do dneška.

Co třeba? Mrtvá milenka, jejíž tělo je zlosynem pro výstrahu zohaveno – tady je pokryto zlatem, v Quantum of Solace zase ropou –, legendární Bondovo auto Aston Martin, smrtící technické hračky od přítele Q či padouchova záliba v nekalém sportovním soutěžení.

V době svého uvedení dosáhl Goldfinger nebývalé popularity a vysloužil si chválu jak od filmových kritiků, tak diváků. A právě s ním se naplno rozhořela popularita téhle akční podívané, která si na své konto připsala více než dvě desítky dalších pokračování.

Aurice Goldfinger se navenek jeví jako úspěšný obchodník se zlatem, ovšem pod plachetkou své legální činnosti plánuje zločin světového formátu. Chystá se vloupat do nejstřeženější pevnosti na světě, kde je ukrytý národní poklad USA, a tamní tuny zlata znehodnotit výbuchem malé atomové bomby. Jeho vlastní zásoby drahého kovu by se tudíž rázem staly největší na světě a jejich hodnota by mnohonásobně stoupla.

James Bond se s Auricem seznámí na golfovém turnaji a od začátku je jasné, že jejich setkání znamená začátek nesmiřitelného boje.

Možná jste o bondovce Goldfinger netušili, že…

... Sean Connery si jako agent s povolením zabíjet zahrál celkem v šesti bondovkách: Dr. No (1962), Srdečné pozdravy z Ruska (1963), Goldfinger (1964), Thunderball (1965), Žiješ jenom dvakrát (1967) a Diamanty jsou věčné (1971). Byl také úplně prvním hercem, který Jamese Bonda ztvárnil na filmovém plátně.

Bondovku Goldfinger uvidíte v pátek od 20:00 na Prima MAX.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný