7. září 2016 10:00
redakce Prima Cool

240 koní pro Kodiaq! Silnější verze bude už příští rok

Nové SUV Škoda mělo původně mít maximálně 190 koní, už pár dní po odhalení se však objevují informace o ještě silnějším modelu. Dokonce prý už skutečně existuje a jezdí.

Škoda Kodiaq by už krátce po svém uvedení na trh měla dostat silné čtyřválcové bi-turbo z Volkswagenu Passat. Vrcholná verze tak bude mít výkon 240 koní, přestože v rámci oficiálního odhalení Kodiaqu v Berlíně minulý týden byl jako nejsilnější motor uveden naftový čtyřválec o výkonu 190 koní. S informacemi přišel AutoExpress na základě rozhovoru s Christianem Struberem, který ve Škodě zodpovídá za výzkum a vývoj.

"Jel jsem takovým autem zrovna minulý týden a bylo fantastické. Pokud jde o motor, samozřejmě chceme dát Kodiaqu ještě víc výkonu a už na tom pracujeme. Teď jen musíme dořešit obchodní část věci," uvedl v reakci na dotaz po silnější verzi Kodiaqu. Jaký agregát přesně řídil, sice Struber nepotvrdil, s největší pravděpodobností by ale mělo jít právě o bi-turbo z Passatu.

Podle AutoExpresu, který se odkazuje na slova šéfa české automobilky Bernharda Maiera, se dají očekávat také verze Kodiaq Scout a Sportline a velmi reálná je také verze RS. Jenže zatímco Kodiaqu o výkonu 240 koní bychom se měli dočkat ještě příští rok, ostré RS by zřejmě dorazilo až za dva nebo tři roky.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool