19. srpna 2013 23:10

Víte, kde leží Simpsonovic Springfield?

Připomeňte si, kam by bylo třeba zajet, kdybyste chtěli žít ve světě žluté rodinky!

Po více než dvě dekády ty otázky visely ve vzduchu – kde je vlastně náš fiktivní Springfield, a které město je jeho předlohou? Fanoušci Simpsonů na toto téma vytvořili nespočet teorií a jednu z nich můžete najít i na této stránce.

Stručně řečeno, tím jediným a správným Sprigfieldem je padesátitisícové oregonské městečko Springfield (duh!) ležící nedaleko Portlandu (čili tam, kde se odehrává Grimm). Nebo-li v řeči map, zde, na půli cesty mezi San Franciscem a Seattlem:

Informaci odhalil tvůrce Simpsonových Matt Groening loni v říjnu s tím, že název "svého" Springfieldu zvolil čistě z toho důvodu, že jsou Spojené státy různými Springfieldy doslova posety.

"Jediným důvodem (pro volbu jména) je skutečnost, že jsem jako malé dítě vyrostl na seriálu Father Knows Best zasazeném do fiktivního Springfieldu. Vzrušovala mě představa, že je to ten Springfield, který je nedaleko od Portlandu, mého rodiště. Když jsem dospěl, došlo mi, že jde jen o fiktivní název. Tak mě napadlo, že je-li Springfield tak častým názvem amerických měst, bylo by cool, kdyby si každý myslel, že se Simpsonovi odehrávají právě v jejich Springfieldu," sdělil Groening.

Oregonský Springfield je na americké poměry běžným městečkem, se svým seriálovým bratrem však sdílí hned několik stěžejních nápadných podobností. Na paškál si je vzal server Gizmodo a pomocí Google Street View "nafotil" několik budov podobných těm ze seriálu:

Springfield ve skutečnosti / v Simpsonech - Supermarket, Foto: gawkerassets.com

Springfield ve skutečnosti / v Simpsonech - Hospoda u Vočka, Foto: gawkerassets.com

Springfield ve skutečnosti / v Simpsonech - Škola, Foto: gawkerassets.com

Springfield ve skutečnosti / v Simpsonech - Dům Simpsonových, Foto: gawkerassets.com

(lol)

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný