5. dubna 2019 22:32

X-Men: Nová generace se musí obejít bez Wolverina. Na Prima COOL se vrací oblíbený mutantí seriál!

Stuckerovi jsou rodina, která není ničím zvláštní – tedy dokud se u dětí neprojeví zvláštní schopnosti! Vláda je novým mutantům na stopě a snaží udržet situaci pod kontrolou všemi možnými prostředky. Místo aby se stali superhrdiny, se tak Lauren a Andy ocitají i s rodiči na útěku. X-Meni nejsou nikde poblíž, a tak hledají pomoc u ilegální sítě uprchlých mutantů. Polaris, Blink, Eclipse, Thunderbird a Stepfordské kukačky se stanou jejich poslední nadějí...

Struckerovi jsou obyčejná rodina. Reed (Stephen Moyer) pracuje jako státní návladní, jeho manželka Caitlin (Amy Acker) je zdravotní sestra. Jako většina rodičů mívají Struckerovi problémy se svými dospívajícími dětmi: dcerou Lauren (Natalie Alyn Lind) a synem Andym (Percy Hynes White), okolo nichž se objevují mutanti s nadlidskými schopnostmi. Vláda se však snaží udržet situaci pod kontrolou všemi možnými (i nehumánními) prostředky a zavírá mutanty na místa, kde je může hlídat.

Struckerovi nejsou ničím výjimeční... dokud se schopnosti najednou neprojeví u jejich dětí. Místo aby se Lauren a Andy stali superhrdiny, ocitají se i s rodiči na útěku a najednou musí bojovat o holý život. X-Meni totiž nejsou nikde poblíž, pomoc tak hledají u ilegální sítě uprchlých mutantů. Což samozřejmě vede k tomu, že se Polaris (Emma Dumont), Blink (Jamie Chung), Eclipse (Sean Teale), Thunderbird (Blair Redford) a Stepfordské kukačky (Skyler Samuels) stanou jejich poslední nadějí na záchranu.

Zajímavosti:

 • Dobrodružný rodinný seriál X-Men: Nová generace vychází ze stejných komiksových superhrdinských příběhů, podle kterých vznikly filmy X-Men, X-Men 2, X-Men: Poslední vzdor, X-Men: První třída, X-Men: Budoucí minulost, X-Men: Apokalypsa, X-Men: Dark Phoenix, X-Men: Origins: Wolverine, Wolverine, Logan, Deadpool, Deadpool 2 a Noví mutanti.
 • Seriál vznikl ve spolupráci s filmovým studiem Marvel a vysílá se od roku 2017.
 • Seriál X-Men: Nová generace volně navazuje na filmy s X-Meny, ale odehrává se v alternativní realitě, ve které došlo k jisté katastrofické události a všichni X-Meni zmizeli neznámo kam.
 • Zatímco filmy se odehrávají z pohledu X-Menů a dalších mutantů, seriál se odehrává z pohledu lidí, kteří nejsou nutně mutanty a s X-Meny se zatím nesetkali.
 • X-Men: Nová generace není jediným úspěšným seriálem z prostředí světa X-Menů. Ve stejném roce měl premiéru také netradičně pojatý Legion. Jeho hlavním hrdinou je mocný, ale poněkud duševně nemocný mutant.
 • V současnosti se připravuje druhá řada.
 • Pod seriálem je podepsaný producent a scenárista Matt Nix (Status: Nežádoucí, Polda a polda).
 • Matt Nix je fanouškem komiksů s X-Meny a říká, že nemá zájem znovu vyprávět stejné příběhy, které už tady byly, ale zároveň je pro něj seriál X-Men: Nová generace nesmírně důležitý. Cítí, že něco dluží desetileté verzi sebe sama.
 • První epizodu režíroval Bryan Singer (X-Men, X-Men 2, X-Men: Budoucí minulost, X-Men: Apokalypsa), který je zároveň jedním z výkonných producentů seriálu.
 • Druhou epizodu režíroval Len Wiseman (Smrtonosná past 4.0, Underworld, Total Recall), který je také jedním z výkonných producentů seriálu.
 • Dalšími výkonnými producenty jsou Lauren Shuler Donner a Simon Kingberg, kteří se podílejí na x-menovských filmech, a Jeph Loeb a Jim Chory, kteří pracují na marvelovských seriálech jako Daredevil, Jessica Jones, Punisher, Luke Cage, Iron Fist nebo Agenti S.H.I.E.L.D.
 • Seriál X-Men: Nová generace získal mnoho pozitivních reakcí díky tomu, že se věnuje aktuálním společenským tématům a problémům: např. nepřiměřeným policejním zásahům, perzekuci a pronásledování menšin nebo ochotě širší veřejnosti obětovat vlastní svobodu výměnou za pocit bezpečí.
 • V seriálu se objevuje ilegální síť dobrovolníků, kteří pomáhají mutantům uprchnout před úřady. Tuto myšlenku inspirovala skutečná podzemní železnice – síť tajných cest, bezpečných domů a útočišť, kterou v první polovině 19. století prchali otroci z Jihu do svobodných států Unie na severu USA, případně dále do Kanady.
 • Jednou z inspirací seriálu X-Men: Nová generace se stal také populární seriál Hrdinové. Tvůrce v čele s Mattem Nixem zaujala témata rodiny a opuštěných zavržených lidí obdařených zvláštními superschopnostmi.
 • Matt Nix se zároveň inspiroval komiksem District X o čtvrti v New Yorku, ve které žijí výhradně mutanti a musí řešit společenské problémy – zločin, drogy i vzájemné vztahy. Nix říká, že District X patří k jeho nejoblíbenějším komiksům.
 • Anglický název seriálu je The Gifted (Talentovaní). Původně to měl být jen pracovní název.
 • Stephen Moyer, který hraje Reeda Struckera, je ženatý s Annou Paquin, která si zahrála mutantku Rogue v několika x-menovských filmech. Dali se dohromady během natáčení seriálu True Blood: Pravá krev, v němž měli hlavní role.
 • Postava mutantky Blink, kterou v seriálu hraje Jamie Chung, se předtím objevila ve filmu X-Men: Budoucí minulost. Tam si ji zahrála čínská superhvězda – herečka a zpěvačka Fan Bingbing.
 • Skyler Samuels hraje v seriálu hned tři postavy – trojčata Esme, Sophie a Phoebe, známá také jako Stepfordské kukačky
 • Ve scénách, kdy se sestry objevují bok po boku ve stejném záběru, přišly ke slovu dublérky a praktické i digitální speciální efekty.
 • Postavy Thunderbirda, Blink, Polaris a Stepfordských kukaček pochází přímo ze stránek komiksů s X-Meny. Postava Eclipse se v x-menovských komiksech neobjevuje. Její inspirací se stali komiksoví hrdinové jako Sunspot a Wolverine.
 • Polaris je dcerou Magneta, kterého si ve filmech zahráli Ian McKellen a Michael Fassbender.
 • Pilotní epizoda se natáčela v městě Dallas v Texasu. Zbylé díly vznikaly v Atlantě v Georgii, kde se natáčí také mnoho filmů studia Marvel nebo seriál Živí mrtví.
 • Děj se odehrává v Atlantě.
 • Hudbu k seriálu složili John Ottman a David Buckley. John Ottman je mimo jiné autorem hudby k filmům X-Men 2 a X-Men: Budoucí minulost.

Postavy:

Reed Strucker (Stephen Moyer) Zodpovědný otec se snaží najít rovnováhu mezi péčí o vlastní rodinu a prestižní prací státního návladního. Zpočátku si myslí, že je správné zavírat mutanty na místa, kde je bude možné udržet pod kontrolou. Když se u jeho dvou dětí Lauren a Andyho projeví zvláštní schopnosti, musí si vybrat, jestli dá přednost práci nebo rodině.

Stephen Moyer Anglický herec se narodil 11. října 1969 v Brentwoodu. Proslavil se rolí v seriálu True Blood: Pravá krev. Zahrál si v seriálech X-Men: Nová generace, Barva moci a Mistr popravčí. Jeho rodné jméno je Stephen John Emery. Vystudoval herectví a začínal na divadle. V minulosti měl problémy s alkoholismem. Nyní 14 let nepije. Je podruhé ženatý s herečkou Annou Paquin, se kterou se sblížil během natáčení seriálu True Blood: Pravá krev. Mají spolu dvojčata – syna a dceru. Má syna z předchozího manželství a dceru z předchozího vztahu.

Caitlin Strucker (Amy Acker) Matka Lauren a Andyho pracuje jako zdravotní sestra a v poslední době má s dospívajícími potomky samé problémy. Když na to přijde, dokáže se postarat o rodinu.

Amy Acker Americká herečka se narodila 5. prosince 1976 v Dallasu v Texasu. Zahrála si v seriálech Angel, Alias, Lovci zločinců a X-Men: Nová generace. Od dětství se věnovala baletu a modernímu tanci. Když byla na střední škole, podstoupila operaci kolene, která její baletní kariéru ukončila. Vystudovala herectví. Začínala na divadle. V prvním roce studií si přivydělávala jako modelka. Jejím manželem je herec James Carpinello, se kterým má syna a dceru.

Marcos Diaz/Eclipse (Sean Teale) Rebelantský mutant má schopnost absorbovat a manipulovat fotony. Kvůli tomu ho zavrhli jeho vlastní rodiče. Vyrůstal jako pašerák drog. Nyní pomáhá dalším mutantům na útěku.

Sean Teale Britský herec se narodil 18. června 1992 v Londýně. Zahrál si v seriálech Království, Skins, Incorporated a X-Men: Nová generace. Je částečně venezuelského, španělského a velšského původu. Na střední škole hrál rugby a fotbal. Kromě toho se věnoval dramatu. Ve školním představení si ho všiml divadelní agent, který ho přesvědčil, aby se sportem přestal z obavy, že přijde o vzhled. Později odešel z univerzity, kde studoval historii a ekonomii, aby se mohl naplno věnovat herecké kariéře.

Lauren Strucker (Natalie Alyn Lind) Dcera Reeda a Caitlin Struckerových je „hodná holka“. Má typické problémy dospívajícího amerického teenagera. Dokud se u ní neprojeví zvláštní schopnosti...

Natalie Alyn Lind Americká herečka si zahrála v seriálech X-Men: Nová generace, Gotham a Goldbergovi. Je nejstarší dcerou producenta Johna Linda a herečky Barbary Alyn Woods.

Andy Strucker (Percy Hynes White) Syn Reeda a Caitlin Struckerových je citlivý, do sebe uzavřený samotář. Má typické problémy dospívajícího amerického teenagera. Dokud se u něj neprojeví zvláštní schopnosti...

Percy Hynes White Mladý kanadský herec si zahrál v seriálu X-Men: Nová generace. Jeho otcem je spisovatel a herec Thomas Hynes, matkou herečka a scenáristka Sherry White.

Jace Turner (Coby Bell) Zvláštní agent na stopě uprchlých mutantů je přesvědčený, že díky své práci pomáhá udržovat klid a bezpečí ve společnosti. Přesto občas pochybuje, jestli je opravdu nutné postupovat při tom tak chladnokrevně.

Coby Bell Americký herec a muzikant se narodil 11. května 1975 v kalifornském okrese Orange County. Zahrál si v seriálech Třetí hlídka, Status: Nežádoucí, Ničemové a X-Men: Nová generace. Pochází ze smíšeného manželství. Hraje v reggae kapele. Je ženatý a má čtyři děti – dva páry dvojčat: dvě starší dcery a jednu mladší dceru a jednoho mladšího syna.

Clarice Fong/Blink (Jamie Chung) Sarkastická nezkrotná mutanka má schopnost teleportace. Spoléhá hlavně sama na sebe.

Jamie Chung Americká herečka se narodila 10. dubna 1983 v kalifornském San Franciscu. Zahrála si ve filmu Sucker Punch a v seriálech Bylo, nebylo a X-Men: Nová generace. Začínala jako bloggerka a poprvé na sebe upozornila v obsazení reality show na MTV. Její rodiče pocházejí z Koreje. Vystudovala ekonomii. Její velkou zálibou je móda. Je vdaná za herce a muzikanta Bryana Greenberga.

John Proudstar/Thunderbird (Blair Redford) Mutant s výjimečně silnou vůlí vede ilegalní undegroundovou síť, která si vzala za cíl pomáhat uprchlíkům. Je indiánského původu, pochází z kmene Apačů a cítí tíhu zodpovědnosti za svůj lid i rodinu.

Blair Redford Americký herec se narodil 27. července 1983 v Atlantě v Georgii. Zahrál si v seriálech Mladí a neklidní, Passions, The Lying Game, Záměna a X-Men: Nová generace. Je z části potomkem amerických indiánů. Rád hraje tenis.

Lorna Dane/Polaris (Emma Dumont) Statečná a loajální mutantka má schopnost ovládat magnetismus. Trpí psychickými problémy způsobenými bipolární poruchou. Jejím otcem je proslulý hrdina/zloduch Magneto.

Emma Dumont Americká herečka, modelka a tanečnice se narodila 15. listopadu 1994 v Seattlu ve Washingtonu. Zahrála si v seriálech Bunheads, Aquarius a X-Men: Nová generace. Její rodné jméno je Emma Noelle Roberts. Od tří let se věnovala baletu. Od šesti let vystupovala na veřejnosti. Je také šikovnou houslistkou a violoncellistkou, na housle začala hrát, když jí byly čtyři roky. Od patnácti let jezdila závody na kolečkových bruslích. Má vysoké IQ, je členkou organizace Mensa a má v plánu pokračovat ve studiích se zaměřením na strojírenství.

Esme & Sophie & Phoebe/Stepfordské kukačky (Skyler Samuels) Identická trojčata mají schopnost telepatie. Řídí se vlastními zájmy.

Skyler Samuels Americká herečka a modelka se narodila 14. dubna 1994 v kalifornskémn Los Angeles. Zahrála si v seriálech Za branou, The Nine Lives of Chloe King, Scream Queens a X-Men: Nová generace. Vystudovala marketing a intelektuální vlastnictví na Standfordově univerzitě.

Seriál X-Men: Nová generace můžete na Prima COOL sledovat každou neděli večer. Celé díly se pak objevují i v profilu na webu COOLu.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný