15. dubna 2019 22:14

6 komiksových mutantů, kteří ožili v seriálu X-Men: Nová generace

Staří mutantí hrdinové s novými tvářemi.

Další díl seriálu X-Men: Nová generace začíná na Prima COOL už v neděli ve 23.55. Agent Turner v něm pokračuje ve své snaze najít tajné útočiště mutantů a nebojí se kvůli tomu sáhnout ani k mučení a vydírání. Jestli se mu to podaří, se přesvědčte sami – v Nové generaci však bude v sázce i osud některých důvěrně známých mutantů. Krom hrdinů, které si scenáristé vymysleli přímo pro Novou generaci, se tu totiž vyskytují i nové inkarnace pár mutantů z marveláckých komiksů.

06) Clarice Fong alias Blink

Blink se vyskytla třeba v crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se představila jako teleportující mutantka schopná pořádně zamotat Sentinelům jejich křemíkové obvody. V Nové generaci je Blink (hraná samozřejmě jinou herečkou – Jamie Chung alias Mulan z Bylo, nebylo) o fous mladší. Její teleportační schopnosti jí však zůstaly, stejně jako cit pro rebelantství, i zdejší Blink je členkou vzpurných mutantů.

V komiksu se Blink poprvé objevila v Uncanny X-Men #317 v roce 1994. Původní iterace Blink své schopnosti kontrolovala jenom velmi špatně a po pár měsících zemřela. Alternativní verzi postavy poté autoři z Marvelu oživili v roce 1995 jako sebevědomější hrdinku, která si rychle získala oblibu a později dostala i vlastní limitovanou sérii.

05) John Proudstar alias Thunderbird

Jak naznačuje občanské jméno Thunderbirda, John má indiánský původ – tenhle apačský mutant si tak krom motivů mutantství pohrává i s motivy krvavé historie vlastního prapůvodního lidu. Superhrdinskému Vinnetouovi však v boji s depresí výrazně pomáhá supersíla a superatletická výdrž, kterou mu dali tvůrci do vínku.

Prapůvodní komiksový Thunderbird není zrovna mladý, Len Wein a Dave Cockrum si jej vymysleli pro Giant-Size X-Men #1 v roce 1975! Také v komiksu je Thunderbird indiánského původu. Po většinu historie komiksových X-Menů však nevydobyl výraznější roli, nejvíc se proslavil tím, že jde o prvního člena X-Menů, který zemřel v boji. Snad se tedy řádně prosadí v Nové generaci!

04) Lorna Dane alias Polaris

Když řekneme, že tahle seriálová diva disponuje schopností ovládat magnetismus, nejspíše odtušíte, že jí v žilách koluje Magnetova krev. Polaris je temnější postava Nové generace a krom papínkova odkazu trpí i bipolární poruchou, což je kombinace, která stabilitě nejde zrovna naproti. Zdali se vydá na světlou či temnou stranu síly, si však už bude muset vybrat sama.

Komiksová Polaris je ještě starší než Thuderbird, poprvé spatřila světlo tiskárny již v The X-Men #49 v roce 1968. Prožila si tak bohatou historii plnou vrcholů a pádů, také ona je však v hraném světě prozatím spíše nováčkem. Polaris byla krom Nové generace jen velmi krátce "zmíněna" počítačovým monitorem ve druhém díle X-Menů.

03-01) Sestry Frostovy

Sestry Esme, Sophie a Phoebe z Frostovic famílie disponují především schopností telepatie, je však po čertech těžké je i zranit, a navíc mají i společné vědomí. V Nové generaci vystupují jako trio, které má své vlastní zájmy a svou vlastní agendu. Jsou tak jako jakýmsi černým koněm, který může zápletku zavést do nečekaných směrů.

V komiksu – snad to nebude spoiler – bylo Frostových sester ještě mnohem více. Vznikly totiž jako klony Emmy Frost, kterou si můžete pamatovat z filmu X-Men: První třída. V seriálové Nové generaci všechny Frostovic "sestry" sehrála jediná herečka Skyler Samuels, což si vyžádalo značné digitální a kamerové hrátky. Není tedy divu, že se tyhle postavy objeví až ke konci 1. řady.

X-Men: Nová generace pokračuje na Prima COOL v neděli ve 23.55.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný