3. ledna 2018 11:49

Vybrali jsme 9 nejlepších dílů Simpsonových z posledních let! Taky vás bavily nejvíc?

Simpsonovi pořád válí! Stačí si dobře vybrat.

Simpsonovic rodinka už má něco odžito a podle některých se to podepisuje na její klesající kvalitě. Naštěstí máte nás, co vám před premiérou 29. série (pondělí 20.50!) z každé pozdní sezóny vykutáme ryzí příběhové zlato!

09) Cesta do Homeriky

I když je Cesta do Homeriky ze 20. řady už skoro desetiletí stará, tenhle příběh člověk dnes jako když najde – jen posuďte. Co začne jako příklad strachu z migrantů jdoucích do Springfieldu za prací, se promptně změní ve chvíli, kdy se začnou na hlídání ulic cvičit milice a Quimby navrhne plán postavit zeď…

08) Panu dozorci s láskou

Překvapivě prorocká je i nejlepší epizoda z 21. řady, jen tentokrát upozorňuje na riziko vládního sledování občanů, kdy ve Springfieldu začnou zavádět sledování obyvatel na způsob Londýna. Díl přitom vyšel tři roky před počátkem Snowdenovy kauzy.

07) Dobrý otec Homer

Nakonec i epizoda, v níž se Homer zblázní do sitcomu z 80. let a pořídí si svetr na způsob Billa Cosbyho, je dnes – poté, co byl Cosby v reálu obviněn z celé baterie znásilnění – tak trochu prazvláštní podívanou. Na druhou stranu, předpovídání budoucnosti není nic, v čem by Simpsonovi neměli praxi...

06) Duch Vánoc příštích

Simpsonovi nezabrouzdali do budoucnosti poprvé a zcela jistě ani ne naposledy. V případě tohoto dílu byl výsledek nečekaně osvěžující. Asi tak, jako když tvůrci v jediném příběhu zkombinují téma rodiny, nostalgie i světa nečekaných zítřků!

05) Před zničením otestujte

O řadu později nás čeká trochu slabší porce kvality. Díl Před zničením otestujte má však výhodu, že po dlouhé době sází na Barta. Když je další osud školy v rukou jeho (dobré) známky, otestuje to Bartovy schopnosti (přeneseně i doslova) tak, že je z toho pořád nejlepší pokoukání sezóny!

04) Život v kostce

Na první pohled je Život v kostce tradiční ždímačkou povrchního nápadu – komu by se přece nelíbili LEGO Simpsonovi? Vzdor poněkud jednoduché premise se však podařilo tvůrcům překvapivě plnohodnotný díl, který nestál jenom na okázalé ukázce třetího rozměru!

03) Bartův nový kamarád

Za normálních okolností by byl Bartův nový kamarád standardní podívanou z konce řady. Jenže tenhle díl vznikl na motivy prastarého, do této chvíle nerealizovaného scénáře Judda Apatowa (Zhouchnutá) a nese stopy stylu Simpsonových z jejich svěžích začátků!

02) Halloween je horor

Rok co rok se v Simpsonových setkáváme s čarodějnickými díly – doposud vždy se ale všechny odehrávaly ve vakuu, kdy neměly skutečný vliv na „skutečný“ svět Simpsonů. Nápad přijít s halloweenským speciálem, který se bude odehrávat v „běžném“ Springfieldu, byl proto v minulé řadě nečekaně příjemný!

01) Hodinky po tátovi

Teprve letos v březnu (na COOLu dokonce v září!) došlo na premiéru zatím posledního nejlepšího dílu 28. řady, Hodinky po tátovi. Krom žoviální úvodní scény s žabičkou tu na duši zahřálo kombo Barta a dědy Simpsona - což jen připomíná, že kdysi se mladému sígrovi věnovali Simpsonovi o dost víc!

29. série Simpsonových začíná na Prima COOL 8. ledna ve 20.50 a bude pokračovat vždycky v pondělí ve stejnou dobu.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný