15. srpna 2019 12:52

7 věcí, které nevíte o Stigovi z Top Gearu: Kdo všechno se vystřídal v jeho kostýmu?

Jedna helma, mnoho tváří. Jaká je Stigova pravá identita?

V úterý ve 20.15 na COOLu pokračuje Top Gear speciál: Napříč Itálií! K příležitosti minulých speciálů jsme vzpomněli na tu či onu zajímavou stránku hlavního tria. Top Gear ale není slavný jen pro jejich tváře, ale i pro… “tvář”, či spíše um testovacího pilota Stiga. Jak se vlastně zrodil, a o kom víme, že nasadil jeho helmu?

07) Jak vznikl?

Původní ideu na tajemného jezdce představil renovovaný Top Gear už na svém počátku. S nápadem dokonce přišel sám Jeremy Clarkson, když přemítal nad tím, jak oživit původní formát Top Gearu, jenž odjel na vrakoviště televizní zábavy v roce 2001.

06) Proč není vidět

Možná jste si všimli, že slavní moderátoři Top Gearu nejsou ti nejvíc profi jezdci na světě. Clarksonovou ideou proto bylo najmout co nejlepší závodníky, objevil se však problém v tom, že žádný z nich nefungoval na kameru. A tak Stig prostě dostal helmu a neznámé vzezření!

05) Jeho role

Hlavním úkolem Stiga je samozřejmě testovat vozy, v průběhu let však měl i odlišné úlohy. Posloužil třeba i k uvádění celebrit do dějiště Top Gearu v rámci segmentu smysluplně drahého bouráku.

04) Měl mnoho tváří

Identita původního Stiga byla demaskována novinami Sunday v roce 2003, když se odhalilo, že se pod helmou ukrývá Perry McCarthy. Jeho kostým byl proto na počátku 3. série "zabit" a nahrazen zcela novým Stigem.

03) Byl to Schumacher?

Identita nového Stiga se následně tajila o to víc. Spekulace se rojily jako včely a tvůrci Top Gearu se rozhodli jich využít. Ve 13. sérii tak ve vtipu "demaskovali" jako Stiga legendu F1 Michaela Schumachera. O víc než humor však nešlo. Ledaže...

02) Kdo byl pravý Stig?

Ledaže… nic. Od 15. série se totiž vlivem soudních pří dostala na veřejnost pravá identita druhého Stiga. Tím byl pro změnu jezdec Ben Collins. Po úniku informací jej pak vystřídal třetí Stig, jehož původ je momentálně stále neznámý.

01) Proč se jmenuje "Stig"?

I Stigovo jméno pochází od Clarksona, jenž se s ním potkal v autoškole v Reptonu. V tamním dialektu se totiž všem řidičským nováčkům říkalo Stig. Původně měli být anonymní závodníci známí jako "Gimp" v narážce na BDSM kostým. S tím ale původní jezdec Perry McCarthy nesouhlasil.

Top Gear speciál: Napříč Itálií pokračuje na Prima COOL v úterý ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný