25. června 2018 12:17

Kde přesně se točí seriáloví Vikingové? Poznejte nejdůležitější lokace

Ragnarův domov je převážně v Irsku.

Vikingové míří do Evropy – již v neděli ve 22.10 se v premiérovém díle 3. série podívají až do Paříže. Dnešní hlavní město Francie však v 10. století asi nepoznáte, a to ačkoliv jej filmaři vykreslili zcela podle dochovaných map. Jedním z důvodů bude i skutečnost, že se epizoda točila v Irsku – stejně jako drtivá většina Vikingů. To však na druhou stranu rovněž znamená, že můžete řadu lokací seriálu sami navštívit! Jaké třeba?

06) River Boyne

Právě v této oblasti se natáčela řada scén z Paříže a okolí. Řeka Boyne zastala úlohu francouzské Seiny, po níž se Vikingové plavili vstříc ústřední středověké metropoli. Část scén pak vznikala poblíž hradu Slane, který ovšem můžete znát i mimo kameru Vikingů. Koncertovali tu totiž Rolling Stones, U2 i Madonna!

05) Luggala Estate

Když Vikingové zrovna nejezdí vstříc Paříži, řada scén se natáčí v regionu Luggala Estate. Zdejší stejnojmenná hora má kolem sebe opředené starodávné pověry a v okolí se nachází také množina jezer v čele s Lough Tay. Pro pohádkově krásnou krajinu se zde natáčely filmy jako Statečné srdce nebo Excalibur. V případě Vikingů pak lokace zastala úlohu Ragnarovy vesnice Kattegat a jejího okolí.

04) Nuns Beach

Naopak když se Ragnar vylodil u cizích břehů, filmaři museli pro unikátně vypadající pláž vyrazit ke slavné Nuns Beach, dalšího prastarého irského klenotu. Se svým vyhřeznutím do místní skály viděla Nun Beach jak davy štábů, tak i řadu jiných výlevů. Pláž je mimochodem pojmenována podle toho, že se zde koupaly jeptišky.

03) Powerscourt Waterfall

Něco podobného jsme v seriálu ostatně viděli také – když se Ragnar poprvé potkal se svou budoucí druhou ženou Aslaug. Právě tato scéna je jednou z těch, které vznikly poblíž Powerscourt Estate, konkrétněji u místního opulentního vodopádu. Samotná usedlost mimo kameru však paradoxně nemůže být Vikingům vzdálenější – je totiž vyvedena ve stylu japonských zahrad.

02) Ashford Studios

Předposlední lokací, kterou zmíníme, je paradoxně něco, co nemůže být od přírody vzdálenější. Filmové ateliéry Ashford hostí většinu interiérových scén, ale i scény vyžadující vyšší míru zvláštních triků a/nebo zelené pozadí. Pokud se tak seriáloví Vikingové například plaví na rozbouřeném moři, můžete si být jistí, že se namísto točení uprostřed Atlantiku vše realizovalo v Ashfordu.

01) Kanada, Maroko, Island…

Irsko každopádně není jedinou zemí, kde Vikingové vznikají. V budoucích řadách se štáb musel kvůli potřebám nových lokací vydat i do Kanady, Maroka či na severský Island. Nebudeme spoilerovat, jaké zápletky se tam odehrávaly. Už jen samotná potřeba podobných míst však naznačuje, že zábava aktuálně vysílanou řadou rozhodně nekončí!

Vikingové pokračují na Prima COOL v neděli ve 22.10.

Sledujte COOL na Instagramu a přidejte se do nových facebookových skupin COOL PROGRAM, COOL KINO a COOL VÝTLEM!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný