8. května 2020 08:00

Finální 6. série Vikingů začne na Prima COOL už tuhle neděli. Co vás v ní čeká?

Vikingové se pomalu blíží do finále. Nenechte si ujít první polovinu závěrečné 6. série.

Konec je na dohled! V neděli večer se na COOLu rozjede premiérová 6. série Vikingů – respektive jejích první deset dílů, jelikož se druhých deset dílů zatím nedotočilo. Po událostech 5. série se zdá, že se situace v Kattegatu na chvíli uklidnila... ale zdání klame! Přinášíme vám proto vše podstatné, co potřebujete vědět o poslední a závěrečné řadě vikingského hitu.

Tenkrát na východě

Ragnar je jen vzpomínkou – velký vůdce Vikingů odešel do Valhally již ve 4. sérii, zbytek seriálu tak sleduje snahy jeho synů o navázání na jeho odkaz. Kdo by však čekal, že chlapci potáhnou za jeden provaz, ten se celou dobu díval na špatný seroš.

V 5. sérii Ivar válčil s Lagerthou a Bjornem o nadvládu nad Kattegatem. První kolo vyhrál, pak se však lehce oblíbenější hrdinové vrátili, triumfálně zvítězili a vyhnali Ivara neznámo kam. A právě v tomto bodě začíná 6. série.

V té Ivar zabloudí na východ a dostane se tu do spojenectví s ruským princem Olegem. Nečekejte ale Rusko, jak ho znáte dnes. Oleg je totiž legendární severský bojovník, který spojil místa dnešní Ukrajiny a západní výspy Ruska do tehdejší Kyjevské Rusi. De facto vlastně šlo také o Vikinga, takže si jeho seriálové já bude s Ivarem jistě náramně rozumět.

Konec velké epochy

Asi vás nepřekvapí, že Oleg s Ivarem začnou plánovat invazi nazpět do Skandinávie, která ohrožuje Bjorna po jeho vlastní konsolidaci moci. Bez přehršle spoilerování tak snad můžeme zmínit, že první polovina 6. série směřuje k osudové bitvě, v níž se ukáže, jestli bude mít ve finále navrch Ivar, nebo Bjorn.

Zbývá nám však ještě celá polovina 6. série (snad se dotočí co nejdřív!), a můžeme-li soudit z historie, na jejím konci by Vikingové mohli nabídnout víceméně šťastný konec. Nejenže totiž ovlivnili vznik severských států nebo Kyjevské Rusi, ale v roce 1066 se podepsali i na vzniku Anglie, jak ji dnes známe.

Navíc je možné, že se do Vikingů ještě jednou triumfálně vrátí Rollo – a možná, že tak završí příběh započatý před dávnými časy Ragnarovým prvním výbojem. Jak s tím bude souviset zbytek postav? To samozřejmě zjistíte jen tak, že bude Vikingy poctivě sledovat!

Premiérová 6. řada Vikingů začne na Prima COOL v neděli v 0.05.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný