2. září 2017 13:51

Podívejte se na 6 nejlepších akčních scén ze špionážních filmů! Kterou máte nejradši?

24 Hodin: Nezastavitelný (5) - upoutávka

Protřepat, nemíchat.

Další premiérový díl 24 hodin: Nezastavitelný se na vás již třese v pondělí ve 20.15 na Prima COOL. Na počest zdejších nonstop přestřelek jsme vzpomněli na jiné slavné momentky ze špionážních filmů. Akce většinou není úplně odznakem dobrého agenta – ti nejlepší (a nejnudnější) agenti se jí dovedou vyhnout. V našem seznamu jsou proto namixovány oba příklady dle toho, jakou sérii zastupují nejlépe.

06) Infiltrace Langley

Film: Mission: Impossible

Hned na úvod dáme jednu z nejkultovnějších scén špionážní historie – provazovisce Toma Cruise na jeho misi infiltrovat základnu CIA! Je paradoxní, že série, která se tak proslavila hlavně honičkami a souboji, vyplodila takto slavnou napínavou momentku, ruku v ruce se scénami s porouchanými maskami na obličej. To je však už duše Mission: Impossible.

05) Útěk z ambasády

Film: Agent bez minulosti

Naopak duší Bourneovy série je improvizační ladnost, s jakou se "agent bez minulosti" dostane z americké ambasády v Zurichu. Na někoho, kdo neví, kým je, tu Bourne všem sundá čelist a definuje akční styl téhle série i špionážních filmů jako takových.

04) Přepadení na mostě

Film: Mission: Impossible III

Je to paradoxní, ale když se ságy Mission: Impossible ujal J. J. Abrams, vyprodukoval i jedny z nejlepších scén celé ságy a špionážní akce po roce 2000 jako takové. Přepadovka na mostě funguje nejen kvůli kameře a efektům, ale i klaustrofobii a emocím. Protentokrát je to záporák, kdo vítězí...

03) Šílenství v kostele

Film: Kingsman: Tajná služba

Měli jsme tu improvizaci Bournea i napětí Ethana Hunta, naopak jádrem Kingsmana je oproti tomu maniakální hypernásilí nejlépe ztělesněné kultovní psychopatickou scénou v kostele plném xenofobů. Když všechny postihne vražedný amok, je to Colin Firth, kdo na konci zůstane jako jediný stát...

02) Úprk před "Čmelákem"

Film: Na sever severozápadní linkou

Před vítězem si dáme jednoho zástupce z minulosti. Při vší úctě platí, že bondovky a akce do 80. let (kdy ale moc neletěli špioni) neměly příliš propracované souboje. Přesto si podobné okamžiky mnohdy našly cestu do našeho srdce. Příkladem budiž slavný absurdní úprk před práškovacím letadlem v prototypu bondovky Na sever severozápadní linkou!

01) Tennyson

Film: Skyfall

Dost možná vrchol Skyfallu a bondovek jako takových však patří dokonalé přestřelce na vládním slyšení. Krom okamžiku, kdy se střílí ostošest, je recept úspěchu jasný – překvapivé spojení všech dějových linií do jedné, ruku v ruce s kusem klasické britské poezie odkazující nostalgicky jak k Británii, tak i k agentovi 007 jako takovému. Tohle jsou emoce, lidi, EMOCE!

Premiérový díl 24 hodin: Nezastavitelný se na vás již třese v pondělí ve 20.15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný